Polka nakręciła dokument w USA, którym zachwycili się Ben Stiller i Hugh Jackman. "W życiu bym nie pomyślała"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Młoda Polka robi karierę filmową w USA

Paulina Jaśkiewicz na co dzień studiuje reżyserię w USA. Nakręciła tam dokument pt. "Wide Open Dreams", na który zwrócili uwagę tacy aktorzy jak Ben Stiller i Hugh Jackman. Film dostał się na prestiżowy HollyShorts Film Festival w Los Angeles, od którego droga do Oscarów jest już bardzo krótka. Poznajcie jej historię.

Młoda Polka robi karierę filmową w USA

Paulina Jaśkiewicz pochodzi z Chorzowa. Jest trzykrotną mistrzynią Polski w piłce ręcznej. W wieku 19 lat przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, by spełnić swoje marzenie o zostaniu producentką filmową. Obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie studiuje, a na swoim koncie ma pierwsze sukcesy, którymi pochwaliła się jej mama Anita Jaśkiewicz, wysyłając list do naszej redakcji.

- Chciałam zainteresować młodą osobą, przy okazji moją córką, widzów. Myślę, że to wspaniała historia. Młoda dziewczyna wyjeżdża do Stanów, ma marzenia i one pomalutku się spełniają. Nagrała swój pierwszy film krótkometrażowy i nagle "wow" wszyscy się zachwycają. No to mówię trzeba to nagłośnić i napisałam do Państwa – powiedziała w Dzień Dobry TVN.

I tak Anita Jaśkiewicz wraz z córką gościły w Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o wyjątkowym dokumencie. - Nakręciłam swój pierwszy film w życiu, krótkometrażowy film dokumentalny i nagle to się wszystko potoczyło takim tokiem, że w życiu bym nie pomyślała, że będę w miejscu, w którym teraz jestem. Ben Stiller go widział, Hugh Jackman go widział. Dostaliśmy od nich wsparcie i to chyba dało mi tę motywację do dążenia do tego celu. Teraz jesteśmy na festiwalu, który kwalifikuje do Oscarów. To wszystko dzieje się tak szybko - mówiła młoda reżyserka.

 "Wide Open Dreams" Pauliny Jaśkiewicz

Film opowiada o pracownicy Greyston Bakery, Shawn Swanson. Piekarnia ta tworzy w Stanach Zjednoczonych miejsca pracy, dzięki modelowi otwartego zatrudnienia. 

- Po raz pierwszy usłyszałam o niej na pierwszym semestrze. Na programie, na którym byłam, mieliśmy się uczyć, jak pomagać społeczności. Tam pojawiała się kwestia Greyston Bakery, która mieści się niedaleko mnie. Zaczęłam pytać ludzi wokół, czy słyszeli kiedyś o tym miejscu. Powiedzieli, że nigdy. Stwierdziłam więc, że to jest ten moment, w którym ja muszę opowiedzieć tę historię. To jest miejsce, które daje szanse wszystkim. Są tam osoby, które wyszły z więzienia, a to automatycznie przekreśla w USA. Takie osoby nie mogą dostać pracy, nie mogą się utrzymać i schodzą na tę złą ścieżkę. Gdy poznałam Shawnę, naszą główną bohaterkę, wiedziałam, że to jest to - opowiadała o kulisach Paulina Jaśkiewicz.

Film został zrobimy przez studentów, wśród których obok Pauliny jest także dwóch innych Polaków. – To młodzi ludzie z pasją, którzy postanowili stworzyć coś razem. Poskładaliśmy to jak mogliśmy najlepiej i w tym momencie jesteśmy na HollyShorts. Tutaj mieliśmy światową premierę naszego filmu - podkreśliła, nie dowierzając.

Trzymamy kciuki za młodą reżyserkę! Posłuchajcie całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości