Styl życia

Najmłodszy żongler w Polsce. Mama 9-latka: "Zaczął żonglować wszystkim, co mieliśmy w domu"

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Czy żonglować każdy może?
Dzień Dobry TVNCzy żonglować każdy może?

Nestor Koktysz ma dopiero 9 lat, a sztukę żonglerki opracował niemal do perfekcji. W Dzień Dobry TVN zaprezentował swoje umiejętności i w towarzystwie mamy Iriny opowiedział o swojej pasji. Poznajcie jego historię.

Zaczął żonglować w wieku 7 lat

Nestor Koktysz podczas festiwalu artystów ulicznych zobaczył występy żonglerów. Jeden z cyrkowców podarował wówczas 7-letniemu chłopcu maczugę i pokazał, jak przerzucić ją z jednej ręki do drugiej. Synowi Iriny tak się spodobało, że postanowił kontynuować naukę.

- Gdy po występie wracaliśmy do domu, poprosił, żeby kupić mu maczugę. Myślałam, że pobawi się i odstawi. Dalej to nie pójdzie. Natomiast zaczął żonglować wszystkim, co mieliśmy w domu. Ciągle żonglował mandarynkami. Cała kuchnia, ściany były w tych mandarynkach. Musiałam więc znaleźć informację o piłkach, sprzęcie cyrkowym, co lepiej kupić do nauki – tłumaczyła Irina, mama Nestora.

9-latek trenuje z profesjonalnymi żonglerami

I tak Nestor zaczął żonglować profesjonalnym sprzętem w domu i uczęszczać na warsztaty. – W poniedziałki ćwiczę dwie godziny, a w inne dni różnie - przyznał chłopiec.

9-latek ma już za sobą pierwsze występy. Kiedy skończy 13. rok życia zamierza pójść do szkoły cyrkowej. Tymczasem w Dzień Dobry TVN zaprezentował swoje umiejętności i próbował nauczyć żonglować naszą prowadzącą Paulinę Krupińską-Karpiel. Zobaczcie, jak jej poszło.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości