Materiał promocyjny

Opinie firmy AVERSO w sprawie oszustw na brokera

Nieuczciwi brokerzy
Nieuczciwi brokerzy
Źródło: mat. prasowe

Opinie na temat odzyskiwania wyłudzonych pieniędzy są podzielone – czy jest to możliwe? Na ten temat regularnie wypowiada się jedna z warszawskich firm. Oszustwo na brokera stało się plagą XXI wieku. Oszuści każdego dnia wymyślają nowe metody, aby wyłudzić pieniądze w prosty sposób i w krótkim czasie. Jak odzyskać pieniądze? Czy jest to możliwe? Co zrobić, jeśli doszło do wyłudzenia? 

Nieuczciwi brokerzy wyłudzają rocznie miliony złotych

Skala oszustw internetowych rośnie z każdym dniem. Oszustwa typu Forex są nierzadko tragiczne w skutkach, gdyż pokrzywdzeni nie tylko tracą oszczędności, ale również decydują się na wzięcie dodatkowych kredytów/pożyczek. Główną motywacją jest nadzieja na lepsze jutro i nierealnie wysokie zarobki. W połączeniu z dopracowaną sztuką manipulacji efekt zawsze jest taki sam – przestępca osiąga cel i wyłudza potężne sumy pieniędzy. Problem ten dotyka również tych, którzy uważają się za najbardziej ostrożnych. Pierwszym etapem pozyskiwania potencjalnych "inwestorów" jest tworzenie przyciągających wzrok reklam. Hasła reklamowe to obietnice wysokich oraz pewnych zysków. Przestępcy nielegalnie wykorzystują także wizerunek znanych firm lub osób. Reklamy ze skradzionym wizerunkiem Orlenu, PGE, Tauronu, znanych gwiazd czy polityków to codzienność. Równie często można spotkać rzekome oferty zakupu akcji Baltic Pipe. Warunkiem skorzystania z oferty jest wpłata niedużej kwoty początkowej. Następnie z klientem kontaktuje się "analityk finansowy". Jego zadaniem jest "pomoc" w dokonywaniu dalszych transakcji. Bazowym elementem oszustwa jest również fikcyjna platforma handlowa, która stworzona została tak, aby przypominać prawdziwe strony inwestycyjne. Wszelkie liczby i wykresy wydają się być wiarygodne, ale nic bardziej mylnego. Oszuści stosują również programy do zdalnej obsługi komputera (np. AnyDesk, TeamViewer, RustDesk), o których zainstalowanie proszą pokrzywdzonych. Największy problem pojawia się w momencie zgłoszenia chęci wypłaty zgromadzonych środków. W tym momencie oszust zaczyna wymyślać absurdalne opłaty, dzięki uiszczeniu których możliwa będzie wypłata zysków. Jak można się domyślić, do wypłaty nigdy nie dochodzi, a sposób ten jest metodą na wyłudzenie jeszcze większej ilości pieniędzy.

Oszustwo na brokera – jak odzyskać pieniądze?

Pokrzywdzeni straty szacują na różne kwoty – od kilkuset złotych do setek tysięcy. Rekordziści stracili pieniądze rzędu kilku milionów złotych. Firma AVERSO (www.averso.pl) to zespół ekspertów, którzy od lat pomagają osobom oszukanym przez fikcyjne platformy handlowe. Dzięki zdobytej wiedzy oraz doświadczeniu są w stanie pomóc zabezpieczyć dane klientów oraz odzyskać utracone środki. Gdy ofiara zorientuje się, iż padła ofiarą przestępstwa, w pierwszej kolejności powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo. Niestety podczas całego procederu dochodzi również do wyłudzenia danych wrażliwych (np. adresu zamieszkania, numeru dowodu osobistego, numeru PESEL, danych karty płatniczej). W pierwszej kolejności należy zastrzec lub wymienić dokumenty oraz dezaktywować programy do zdalnej obsługi komputera. Aby odzyskać pieniądze, najlepiej jest skontaktować się z ekspertami, którzy pomogą podjąć odpowiednie kroki.

AVERSO – partner w odzyskiwaniu pieniędzy

Firma AVERSO (www.averso.pl) umożliwia klientom dochodzenie swoich roszczeń oraz zapewnia ochronę przed wyłudzeniami kredytów. Prawdą jest, że nie można traktować każdej sprawy jednakowo, choć w praktyce są one do siebie bardzo podobne. Każdy pokrzywdzony może skorzystać z bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez firmę AVERSO. Koniecznym jest przeanalizowanie sprawy oraz ocena możliwości. Zapoznanie się z przebiegiem sprawy umożliwia dopasowanie najlepszych i najbardziej skutecznych rozwiązań. Eksperci są w stanie wyodrębnić sprawy, gdzie szanse na sukces są znikome, a więc pozwala to również uniknąć rozczarować oraz zbędnych kosztów. Na stronie internetowej www.averso.pl znaleźć można przykładowe potwierdzenia zwrotów pieniędzy. Być może dodadzą one otuchy tym, którzy stracili już nadzieję na odzyskanie swoich pieniędzy. Jeśli poprzez proceder udostępnione zostały dane wrażliwe – eksperci podpowiedzą również, co zrobić w takiej sytuacji oraz z jakich narzędzi skorzystać. Jako zespół specjalizujący się w oszustwach internetowych podkreślają, iż oszustwo na brokera to tak naprawdę tylko jedna z wielu metod. Inne z nich to np. oszustwo na zakup samochodu czy na ofertę pracy, oszustwo na Vinted, phishing, spoofing oraz wiele innych. W szczególności użytkownicy sieci muszą być czujni na każdym kroku – oszust atakuje najczęściej wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy. Kontakt w sprawie oszustw możliwy jest telefonicznie, mailowo oraz poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej.

AVERSO ostrzega przed podwójnym oszustwem

Walka o sprawiedliwość nie należy do najłatwiejszych, a oszuści skutecznie utrudniają to zadanie. Tym razem postanowili podszywać się pod kancelarie, aby oszukiwać osoby, od których już wcześniej wyłudzili pieniądze. Jest to duży problem dla legalnie działających firm, gdyż oszuści doskonale wiedzą, z kim powinni się skontaktować jako pierwsi. Posiadają oni wiedzę na temat klientów oszukanych przez "brokerów", dzięki czemu korzystają ze swojej bazy klientów oraz dzwonią, aby zaproponować rzekome odzyskanie pieniędzy. Tego typu scam jest łatwy do zweryfikowania pod warunkiem, że ofiara nabierze podejrzeń i sprawdzi rzetelność firmy. Powierzając zadanie odzyskania pieniędzy należy wybierać wyłącznie zweryfikowane firmy. W razie jakichkolwiek podejrzeń można skontaktować się z zespołem AVERSO, który doradzi, na co zwrócić uwagę.

Nieuczciwi brokerzy
Nieuczciwi brokerzy
Źródło: mat. prasowe
Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości