Jak rozpoznać nawiedzone miejsce? "Duchy tych nieszczęśników ciągle tam są"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Kim są łowcy duchów i jakie mają metody?
Kim są łowcy duchów i jakie mają metody?
Prawdziwa historia porwania trzech kobiet
Prawdziwa historia porwania trzech kobiet
Poruszająca historia afgańskiej rodziny
Poruszająca historia afgańskiej rodziny
Historia polskiej mafii
Historia polskiej mafii
Michał Stonawski od ponad dziesięciu lat bierze udział w badaniach nawiedzonych miejsc w Polsce. Swoimi doświadczeniami i usłyszanymi historiami podzielił się w książce "Paranormalne. Prawdziwe historie nawiedzeń". Premierę publikacji zaplanowano na 15 czerwca.

Kim są łowcy duchów?

Michał Stonawski od wielu lat bada nawiedzone miejsca w Polsce. Ponadto spotyka się też z egzorcystami, osobami opętanymi, demonologami oraz satanistami. Swoimi doświadczeniami i historiami dzieli się m.in. w najnowszej książce "Paranormalne. Prawdziwe historie nawiedzeń".

W studiu Dzień Dobry TVN autor opowiedział m.in. o tym, kim są łowcy duchów oraz jakimi metodami posługują się w swojej pracy. - Używają detektora, żeby pokazać, namierzyć jakiegoś rodzaju "obecność" w budynku - opowiada. Michał brał też udział w tzw. poszukiwaniach zjaw wraz z profesjonalną ekipą łowców duchów (PTGH).

Jakie są historie nawiedzeń?

Celem łowców jest przede wszystkim pomoc osobom, które się do nich zgłaszają. - Jeżeli rodzina skarży się na jakieś hałasy, na jakiegoś rodzaju problemy związane z obecnością, której nie chcą, to ich zadaniem jest pomoc rodzinie wypędzić tego ducha - podkreśla pisarz.

Z jakimi duchami najczęściej mają styczność łowcy duchów? - Różnie. Mogą być to duchy ofiar np. tutaj pod Warszawą mamy nawiedzone miejsce, czyli szpital "Zofiówka" - wyjaśnia Michał. - Tam była popełniona zbrodnia wojenna przez nazistów. Mają tam miejsce dziwne zdarzenia, ponieważ duchy tych nieszczęśników ciągle tam są - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

podziel się:

Pozostałe wiadomości