duchy

  duchy

  Widmo Brockenu nazywane bywa też zjawiskiem lub efektem Brockenu, a czasem górskim mamidłem. Pierwszy raz opisane zostało przez Johanna Esaiasa Silberschlaga, niemieckiego pastora i naukowca, który zobaczył je w 1780 roku na szczycie Brocken, w górach Harz w środkowych Niemczech.

  Zabawy z duchami sięgają przełomu XIX i XX. Jak się okazuje, tradycja ta przetrwała do dziś. Czym są seanse spirytystyczne i czemu służyły dawniej? Na to pytanie odpowiedziała nam dr Agnieszka Haska, antropolożka i autorka książki "Jasnowidze i detektywi".

  Bromierzyk to opuszczona wieś w województwie Mazowieckim. Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się tam, żeby sprawdzić doniesienia, że "TAM STRASZY". Co o duchach mówią okoliczni mieszkańcy?

  W naszej kulturze śmierć jest tematem tabu. Nie umiemy o niej rozmawiać, przez co nie potrafimy się przygotować na odejście bliskich. Racjonaliście ciężko jest uwierzyć w duchy i w życie po śmierci. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Przemka Kossakowskiego, który w swoim programie spotkał się z człowiekiem, który twierdzi, że komunikuje się z zaświatem. Podczas tego spotkania Kossakowski doświadczył czegoś, czego nie jest w stanie udowodnić. Dlaczego ludzie szukają kontaktu z osobami zmarłymi? Jak wyglądają obecnie seanse spirytystyczne?

  Nie wszystko da się racjonalnie wytłumaczyć. I tak oto pewna 6-osobowa rodzina z Turzy Wielkiej pewnego dnia stwierdziła, że w ich domu dzieją się dziwne rzeczy, m.in. zaczęły latać przedmioty. Od czego to się wszystko zaczęło? Czy rodzina wie, co może kryć się za tymi niewytłumaczalnymi zjawiskami? Jak to odbija się na dzieciach? Czy z domem, w którym mieszkają wiąże się jakaś mroczna historia? Do domu, w którym straszy pojechał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Czy coś go tam wystraszyło?

  Czy na zamku w Ogrodzieńcu rzeczywiście można spotkać "Białą Damę" i "Czarnego Psa"? Tomasza Zubilewicza, w tajniki legend zamku w Ogrodzieńcu, wprowadził przewodnik Emilian Jaworski.

  Dawno temu Sopot był miejscem spotkań kółek spirytystycznych, a hitlerowcy sprowadzali tu wróżbitów i innych ludzi o rzekomo nadprzyrodzonych zdolnościach. Nawiedzonych domów w Sopocie jest więc wiele. Jednym z nich jest willa Bergera. Zajrzał do niej dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan, by sprawdzić, jakie tajemnice kryje. Według dzieci z okolicy żyje w niej rodzina Adamsów...

  Gościem Dzień Dobry TVN była egzorcystka i jasnowidząca Emeya Angelisme. Kiedy odkryła w sobie te umiejętności? W jaki sposób pracuje ze swoimi klientami? Jak wygania złe moce? Jak można sprawdzić jej umiejętności? Ile kosztują konsultacje? Czy w studiu Dzień Dobry TVN są duchy? Zobaczcie!