Styl życia

Czy w Puszczy Kampinoskiej straszy? "Wchodząc do tego lasu czuję, jakby coś we mnie wlazło"

Styl życia

Duchy, zjawy, cofanie się wskazówek zegara... Według Janusza Szostaka, badacza zjawisk paranormalnych, i Marka Szwedowskiego, jasnowidza, w Puszczy Kampinoskiej straszy. Których miejsc lepiej nie odwiedzać po zmroku?

Zjawiska paranormalne od lat dzielą opinię publiczną. Jedni wierzą w istnienie pozaziemskich istot, za to inni z politowaniem słuchają historii o duchach. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki odwiedził miejsca w okolicy Warszawy, które uchodzą za nawiedzone. Czy udało mu się zauważyć coś niepokojącego.

Dąb św. Teresy w Bromierzyku

Janusz Szostak jest badaczem zjawisk paranormalnych i autorem książki "Widziadła". Mężczyzna pokazał naszemu reporterowi znany w okolicach Sochaczewa dąb św. Teresy - miejsce, w którym przed laty ludzie mieli masować popełniać samobójstwa. Mroczna aura tego miejsca przez niektórych jest odczuwana do dziś.

- Ten dąb kilkukrotnie próbowano ściąć, ale nigdy się to nie udawało, ponieważ piły psuły się, gasły i odmawiały posłuszeństwa - mówił badacz zjawisk paranormalnych.

Co więcej, przejeżdżający obok kierowcy muszą podobno liczyć się z tym, że może zgasnąć im silnik.

Kapliczka św. Teresy i Duchna Droga - nawiedzone miejsca

Kapliczka jest położona na terenie opuszczonej wsi Bromierzyk. Jak mówi Janusz Szostak, to miejsce jest zroszone krwią wielu ludzi, którzy zginęli tu podczas wojny. Zła energia ma się unosić w okolicy do dziś. Ostatni mieszkańcy wyprowadzili się z Bromierzyka w latach 90. ubiegłego wieku.

- Ci ludzie opowiadali, że tu są zjawy, widziadła, które strzegą tego miejsca - tłumaczy badacz.

Najbardziej nawiedzonym miejscem w okolicy ma być jednak Duchna Droga - leśna ścieżka łącząca podwarszawskie Laski z Izabelinem. Jasnowidz Marek Szwedowski przekonuje, że sam był świadkiem wielu paranormalnych zjawisk właśnie tam. Jak twierdzi, pewnego razu spotkał ze znajomym postać bez twarzy.

- Ja w ogóle wchodząc do tego lasu czuję, jakby coś we mnie wlazło. To jest dla mnie bardzo męczące i wysysające energię - dodał.

Przekonaliście się do tego, żeby odwiedzić te miejsca na żywo?

Zobacz też:

Skubas wraca po 6-letniej przerwie. "Przekonałem się, że mogę być dla siebie dobrym kompanem"

Agnieszka Kaczorowska pozuje topless. "Czuję się kobieco i seksownie jak nigdy wcześniej…"

Całe życie walczyła o każdy dodatkowy, centymetr ciała – jej marzenie właśnie się spełnia. Czeka na drugą operację

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Reporter: Alicja Myśliwiec, Marcin Sawicki

Pozostałe wiadomości