Gwiazdy

Skubas wraca po 6-letniej przerwie. "Przekonałem się, że mogę być dla siebie dobrym kompanem"

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Skubas wraca po 6-letniej przerwie. "Przekonałem się, że mogę być dla siebie dobrym kompanem"

Dzień Dobry TVN

Skubas, a właściwie Radosław Skubaja niedawno wydał trzecią płytę. Artysta opowiedział nam o tym, co robił podczas kilkuletniej przerwy i jakiej zmiany dokonał w życiu. Na koniec programu specjalnie dla wszystkich widzów wykonał utwór z albumu "Duch".

Skubas wraca z nowym albumem

6 lat – to właśnie tyle czasu minęło od ostatniej płyty Skubasa – "Brzask". Dlaczego zdecydował się na taką przerwę? - Chciałem sprawdzić, jak to jest pobyć z samym sobą przez miesiąc. Znalazłem przyjaciółkę. Poznałem osobę, z którą do dzisiaj mam kontakt. Przekonałem się, że mogę być dla siebie dobrym kompanem. To jest dobra informacja - tłumaczy.

Teraz artysta wraca z nowym, trzecim w swojej karierze albumem "Duch". Czym nas zaskoczy? 

Wydaje mi się, że na mojej nowej płycie "Duch", jest dużo przestrzeni, takich właśnie krajobrazów muzycznych. Może ta podróż przełożyła się na dźwięki (…)Tytuły moich płyt układają się chronologicznie w zestawieniu z moim życiem. Płyta "Wilcze Łyko" – Wilcze Łyko to jest trucizna, płyta "Brzask" i płyta "Duch". Wszystkie pokazują kierunek mojego życia. "Brzask" wskazał przebudzenie, a "Duch" jest podróżą w głąb siebie

- wyjaśnia muzyk.

Właśnie ta podróż w głąb siebie pozwoliła też na zmianę perspektyw. Skubas nie ukrywa, że ma inne podejście co pewnych spraw. Narodziny syna zmieniły jego życie.

To myślenie takie, że żyję tylko dla siebie i wieku 27 lat można sobie odejść – tego myślenia już nie ma. Teraz to pytanie dla kogo żyjesz, ma sens

- wyznaje.

Miłość do syna zmieniła życie Skubasa

W swoich utworach porusza tematy związane z jego wnętrzem, jednak są na tyle uniwersalne, że każdy może się z nimi utożsamić. W jaki sposób miłość do syna zmieniła życie Skubasa? Zobaczcie materiał Miłki Fijałkowskiej:

Dzień Dobry TVN

Skubas na scenie DDTVN

Na naszej scenie artysta zaprezentował utwór "Haitańskie drzewa". Skubas tłumaczy, że piosenka powstała w czasie najmocniejszego lockdownu, traktuje o pogodzeniu się z przyszłością, ale także sprzeciwia się panującym absurdom. Posłuchajcie otworu z najnowszej płyty Skubasa:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Autor piosenki dla Edyty Górniak, która stała się hitem: "Odkąd wyszedłem ze szpitala, statystów tam nie ma"

Kulisy serialu "Żywioły Saszy – Ogień". Piotr Cyrwus i Andrzej Konopka uchylili rąbka tajemnicy

Niezwykła wizja przyszłości w filmach z przeszłości. Co przewidzieli reżyserzy?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Reporter: Miłka Fijałkowska
Co sądzisz o tym artykule?
71
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0