Styl życia

Bary mleczne znikną z mapy Polski? "Koszty rosną lawinowo"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka
Bary mleczne w opałach
Bary mleczne w opałachDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Zaletą barów mlecznych jest to, że można zjeść w nich tanio, smacznie i szybko. Jednak jadłodajnie zaczynają obawiać się o swoją przyszłość ze względu na rosnące rachunki za media.

Bary mleczne mają poważne kłopoty

Bary mleczne mają swoich stałych klientów. Można w nich zjeść tanio i smacznie. To się może wkrótce zmienić, bo również te miejsca dotknęły podwyżki mediów.

- Gaz, prąd, pensje pracownicze. Niestety koszty rosną lawinowo. Jeżeli dotacja państwa nie będzie większa niż do tej pory, to jak się to mówi, za wszystko zapłaci klient - powiedziała Małgorzata Kargol, kierowniczka baru mlecznego.

Bary mleczne to miejsce spotkań

W barach mlecznych spotykają się sąsiedzi, osoby starsze i każdy, kto uwielbia domowe jedzenie. To miejsce, do którego wiele osób lubi wracać.

- Klienci wracają do nas, są to najczęściej seniorzy. Jest gro takich ludzi, którym nie ma kto pomóc i tutaj właśnie są w stanie się pożywić, porozmawiać z sąsiadem - podkreśla Elżbieta Balicka.

- Przychodzą tu ludzie, którzy od wielu lat mieszkają w okolicy i nawet jak byli młodzi ,to korzystali z tego baru. Ja sama tu niedaleko mieszkałam i nieraz się przychodziło z banieczką po zupę czy z jakąś menażką po pierożki - wyznała Małgorzata Kargol.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości