Katarzyna Jaroszyńska oprowadziła widzów Dzień Dobry TVN po tym niezwykłym miejscu.
Bary mleczne to miejsce, w którym od lat nie zmienia się smak, jakość i często ludzie.
Sławomir Bar marzył o karierze muzyka. Z tych planów nic jednak nie wyszło i mężczyzna postawił na kapłaństwo. Obecnie niesie pomoc osobom, które znajdują się w trudnej życiowej sytuacji.
Kota Koike pochodzi z Japonii, ale od kilku lat mieszka w Polsce wraz ze swoją żoną i synkiem. Na Śląsku otworzył japoński bar mleczny, w którym serwuje typowe dla swojego kraju potrawy.
"Słowo 'ruskie' jest jednoznaczne z wojną oraz okrucieństwem".
Bary mleczne mają swoich stałych klientów. Polska kuchnia w promocyjnych cenach była wabikiem dla wielu osób. Okazuje się, że czas przeszły nie jest przypadkowy. Wiele jadłodajni boryka się z problemami finansowymi. Czy wyższe rachunki za media mogą wykreślić kultowe bary mleczne z mapy Polski?
Racuchy z jabłkami to klasyka polskiej kuchni. Najczęściej pojawiają się na talerzach w roli śniadania czy deseru lub podwieczorku dla dzieci. W kuchni Dzień Dobry TVN swoim przepisem podzieliła się Katarzyna Bukowska, która zaproponowała menu typowe dla barów mlecznych.
Surówka z kiszonej kapusty jest jedną z tych, którymi Polacy najczęściej wzbogacają swój obiad. W kuchni Dzień Dobry TVN swoim przepisem podzieliła się Katarzyna Bukowska, która zaproponowała menu typowe dla barów mlecznych.
Leniwe, pierogi ruskie, surówka z kapusty kiszonej i racuchy z jabłkami to klasyki z baru mlecznego. W kuchni Dzień Dobry TVN przygotowała je pasjonatka gotowania, Katarzyna Bukowska.
Do 1 kwietnia obowiązywał zakaz używania przypraw w barach mlecznych. Na szczęście Ministerstwo Finansów ustawę znowelizowało. W ślad za unoszącymi się oparami dotychczasowego absurdu, udał się zniesmaczony Filip Chajzer. Dlaczego nie można było używać innych przypraw niż sól? I jakie były konsekwencje nieprzestrzegania rygorystycznego rozporządzenia?
Dziś w kuchni Dzień Dobry TVN chcemy uczcić powrót przypraw do barów mlecznych. Przypomnijmy, że w grudniu Ministerstwo Finansów zakazało używania ich w tanich jadłodajniach. Na szczęście ustawę znowelizowano. Z tego też powodu Andrzej Polan przygotował potrawy, znane z barów mlecznych. Na stole pojawiły się kultowe mielone - Andrzej nie bał się ich dobrze przyprawić ;-), oprócz nich - flaczki jarskie, naleśniki, leniwe kluski czy racuchy drożdżowe z jabłkami. Pychota!
Unikalny klimat, domowe obiady i jedyna w swoim rodzaju obsługa – czyli Bar Przysmak. Ceratowe obrusy na stołach, metalowe krzesła, surowy wystrój rodem z PRL-u i genialne jedzenie! Żywią się tam gwiazdy, a w szczególności Emilian Kamiński. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: właścicielki baru Wanda Wrzeszcz i Barbara Denkiewicz oraz stały bywalec baru- Emilian Kamiński.
CPN, trabant, oranżada w butelkach, bary mleczne, frania, meblościanka i naturalny odruch odwiedzania się. Dla dzisiejszych gimnazjalistów to terminy z książki science fiction. Do dzisiaj. Wujek Filip pokaże Wam, jak się żyło w czasach PRL-u. Będzie się działo :)
Kiedyś puree z dżemem, dziś wyborne pierogi, zupa pomidorowa, schabowy czy placki ziemniaczane. W latach 50. nie posiadały nawet krzeseł. Teraz bary mleczne to przedmurze smacznego i domowego jedzenia. A jak bary mleczne widzą obcokrajowcy? Czy dla nich są także tak atrakcyjne jak dla Polaków?
Jak szybko i przyjemnie nauczyć się biegania? Czym kierować się przy wyborze obuwia? Jaką bieliznę wybrać, by czuć się komfortowo podczas treningu? Ile powinien trwać pierwszy trening? O to Magdalena Żakowska zapytała profesjonalnego trenera.
Strażnik dobrego smaku, Maciej Nowak, sprawdził czym bar mleczny różni się od dobrej restauracji. Czy charakterystyczne niegdyś tylko dla Polski bary nadal cieszą się popularnością? Które bary mleczne poleca nasz kulinarny podróżnik? Bez jakich potraw bar mleczny nie mógłby istnieć?