Hobby

Znaczenie snu o wampirach. Czy należy się bać?

Hobby

Aktualizacja:
Wampir

Wysysa krew, atakuje tylko nocą, nienawidzi czosnku, a jeśli chcemy go uśmiercić, musimy użyć osikowego kołka. Tyle mówią legendy o wampirach, dzięki którym nie chcielibyśmy nigdy spotkać się z tymi istotami oko w oko. A co, jeśli wampir pojawi się we śnie?

Najsłynniejszy wampir na świecie to pochodzący z Transylwanii Dracula, którego pierwowzorem był jeden z okrutnych książąt. W literaturze i filmie doskonale poradziła sobie postać wampira Nosferatu, personifikacja dżumy i cholery, chorób dziesiątkujących niegdyś europejskie miasta. Postaci te, intensywnie eksploatowane przez filmografię hollywoodzkiej fabryki marzeń, na tyle mocno utknęły w naszej wyobraźni, że wampiry budzą w nas grozę. Sen o wampirze również jest w stanie przyprawić nas o gęsią skórkę.

Sennik – wampir w roli głównej

Jeszcze kilkaset lat temu w wierzeniach ludowych wampir był zwiastunem poważnych problemów. Dlatego sennik w ten sposób tłumaczy postać wampira. Sen o wampirze jest często interpretowany jako zwiastun kłopotów związanych z wrogo nastawionymi do nas ludźmi lub problemami natury zdrowotnej.

Czasem sny o wampirach traktuje się jako ostrzeżenie, że na jawie może pojawiać się osoba, która zechce wykorzystać nasze słabości i na przykład oszukać nas w kwestii finansowej. Gdy we śnie widzimy więcej niż jednego wampira, może to sygnalizować, że grupa, do której aspirujemy, nie traktuje nas poważnie. Co jeszcze oznacza sen o wampirach? Sennik przynosi ciekawą interpretację znaczenia snu, w którym to my wcielamy się w wampira. Może to oznaczać zarówno fakt, że nie jesteśmy zbyt życzliwi wobec ludzi wokół, jak i naszą chorobliwą zazdrość wobec najbliższej osoby, która może skończyć się tragedią.

Znaczenie snu o wampirach wysysających krew

Wampir we śnie może pojawiać się również w swojej „naturalnej” postaci, czyli jako pragnąca krwi istota. Jakie może być znaczenie tego rodzaju snu o wampirach? Gdy wampir w naszym śnie pije krew, strzeżmy się przed człowiekiem, którego przypomina w prawdziwym życiu. Osoba ta jest bowiem „wampirem energetycznym”, czyli bytem wysysającym energię i radość życia. Oznacza to, że żyjemy pod presją tej osoby, zarówno finansową, jak i emocjonalną. Nasze pieniądze oraz poczucie własnej wartości są zagrożone.

Sprawy mają się nieco inaczej, gdy to my pijemy cudzą krew we śnie. Jeżeli ofiarą jest bliżej nieokreślona osoba, może to oznaczać, że nasze atawistyczne, prymitywne potrzeby pozostają niezaspokojone (może pora skontaktować się z psychologiem?). Kiedy w takim śnie próbujemy ugryźć w szyję osobę atrakcyjną fizycznie, ktoś na jawie wzbudza w nas pożądanie. Jeśli jako wampir pijemy krew naszego partnera, chcemy dominować w związku.

Sen o wampirach – co mówi o nim sennik mistyczny?

Swoje interpretacje snów o wampirach przynosi również sennik mistyczny, który kieruje je ku symbolice dotyczącej seksualności. Kiedy pojawiająca się we śnie krwiożercza istota wzbudza w nas grozę i strach, może to sugerować, że nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemami dotyczącymi naszej sfery seksualnej. Natomiast gdy podczas snu zaledwie majaczy nam sylwetka wampira, potraktujmy ją jako ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem związanym z oszustwem. Mistyczny sennik mówi, że jeżeli to my w czasie snu występujemy w roli wampira, to nie mamy wyższych uczuć i dajemy fory niskim instynktom. Gdy uciekamy przed tą bestią, znaczy to tyle, że na jawie nie potrafimy stawić czoła problemom. Jeżeli we śnie spaliliśmy wampira, możemy mówić o oczyszczeniu – wyciągnęliśmy wnioski z dotychczasowych porażek, nasze życie zmierza ku lepszemu. Zabicie wampira to poradzenie sobie z problemami lub przełamanie strachu przed wrogiem. Jeśli się przed nim chowamy, ktoś z naszego otoczenia może mieć na nas zły wpływ.

Sen o wampirze a związki

Według sennika miłosnego pojawienie się wampira we śnie może sugerować, że coś kładzie się cieniem na naszych relacjach z drugą osobą. Co? Odpowiedzi na to pytanie należy poszukać osobiście. Możemy jednak skorzystać z pewnych podpowiedzi. Jeżeli we śnie jesteśmy świadkiem ataku wampira na inną osobę, może to sugerować, że na jawie jesteśmy o kogoś bardzo zazdrośni i chcemy kontrolować życie tej osoby. Gdy wampira się boimy, sennik miłosny tłumaczy to jako ostrzeżenie przed zdystansowaniem się od ukochanej osoby. Nawracający widok wampira, pojawiający się nocą jako koszmar, przed którym próbujemy uciec, symbolizuje niespełnione uczucia, tkwiące w nas od dłuższego czasu. Niekiedy bywa jednak tak, że ucieczka to metafora zbyt nachalnego wielbiciela, którego intencje są dla nas jasne, ale niechciane. Gdy w życiu boimy się podejmowania poważnych decyzji (np. o małżeństwie), we śnie może to symbolizować chowanie się przed wampirem. Gdy ten namawia nas do czegoś, potraktujmy to jako zły podszept, któremu lepiej nie ulegać. A co jeśli wampir ma znajomą twarz? Wtedy może być tak, że osoba, którą przypomina, jest dla nas zbyt wymagająca w prawdziwym życiu.

Zobacz też:

Okno we śnie – co mówi sennik?

Tabletki we śnie – jak rozwiązujesz swoje problemy?

Tęcza w senniku - symbolika i znaczenie

Zobacz wideo: sny w czasie kwarantanny

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości