Najsłynniejszy architekt w Boliwii
Freddy Mamani miał zaledwie kilka lat, gdy zorientował się, że jego zawodowym powołaniem będzie architektura. Już jako dziecko wraz z rodzeństwem bawił się gliną i lepił budynki, autostrady i tunele. Niestety pochodził z biednej rodziny, więc od 13. roku życia musiał sam pracować na swoje utrzymanie, jako pomocnik murarza. Ciężka praca, talent oraz upór zaprowadziły Freddiego na uniwersytet, gdzie ukończył wymarzony kierunek – architekturę.
Freddy Mamani. Ambitny i skromny
Młodemu Freddiemu nie podobał się klasyczny styl, w jakim podchodzono do architektury na uczelni, on pragnął realizować swoje autorskie projekty, nawiązujące do andyjskiej tradycji i folkloru. W ten sposób powstały wielobarwne konstrukcje o rozmaitych kształtach: bogato zdobione, pełne kolumn, złota i ceramiki. Jego architektoniczny styl, który celebruje tradycje, stał się rozpoznawalny nie tylko w samej Boliwii, ale i na całym świecie, a Freddy może pochwalić się ponad setką budynków własnego projektu.
- Nie czuję się sławny. Jestem Freddy Mamani i kropka. Dzięki znanemu nazwisku nie jestem ani bogaty, ani biedny. Zawsze staram się być skromny, bo dziś jestem na szczycie, ale jutro może już nie. Jest bardzo ciężko utrzymać się na szczycie, staram się o tym nie zapominać – podsumował skromnie.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Prace domowe to przeżytek? "To wszystko trzeba robić z głową"
- Których aktorów odkrył Juliusz Machulski? "Małgosia i Czarek zrobiliby karierę, ale może później"
- 10-letni Przemek ma spłacić długi matki, która go porzuciła. "Dorośli ludzie próbują ograbić dziecko"
Autor: Zofia Wierzcholska
Reporter: Honorata Zapaśnik
Źródło zdjęcia głównego: C. Resendy/Dzień Dobry TVN