Styl życia

Bliźniaki z USA urodziły się w różnych latach. "To zdarza się raz na 2 mln"

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
news.sky.com
Wyjątkowe bliźniaki

Choć bliźniaki z Kalifornii przyszły na świat się w odstępie zaledwie nieco ponad 15 minut, to w akcie urodzenia będą mieć wpisane inne daty. Wyjątkowa sytuacja miała miejsce w sylwestrowy wieczór, kiedy to jeden maluch urodził się chwilę przed północą, a drugi już w nowym roku.

Wyjątkowe bliźniaki

Alfredo and Aylin Trujillo urodziły się w szpitalu Natividad Medical Center w Kalifornii. Choć są bliźniętami, to nie będą świętować urodzin w tym samym dniu, miesiącu ani roku. Jak to możliwe, skoro jedno dziecko urodziło się 15 minut po drugim?

31 grudnia 2021 roku o godz. 23:45 urodził się chłopiec Alfredo. A chwilę po północy już 1 stycznia 2022 roku pojawiła się jego młodsza siostra Aylin.

Jak podaje brytyjski serwis informacyjny Sky News, w Stanach Zjednoczonych co roku rodzi się około 120 000 bliźniąt, co stanowi zaledwie 3% wszystkich urodzeń. Z kolei bliźniaki, które mają różny daty narodzin, są niezwykle rzadkie. Szacuje się, że to zdarza się raz na dwa miliony.

Mama bliźniaków jest bardzo szczęśliwa

Bliźniaki dołączą do trójki starszego rodzeństwa. Mama maluchów wyznała, że rodzina nie może doczekać się spotkania z noworodkami. - To szaleństwo, że są bliźniakami i mają inne urodziny. Byłam zaskoczona i szczęśliwa, że córka urodziła się po północy - powiedziała Fatima Madrigal, matka bliźniaków.

Lekarka ze szpitala w Kalifornii podkreśla, że tych wyjątkowych narodzin nie zapomni na długo.

- To była absolutna przyjemność pomóc tym maluchom bezpiecznie dotrzeć tutaj w 2021 i 2022 roku. Co za niesamowity sposób na rozpoczęcie nowego roku - stwierdziła dr Ana Abril Arias.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: news.sky.com

Źródło zdjęcia głównego: mikemurphy photography/Getty Images

Pozostałe wiadomości