Materiał promocyjny

Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"

Projekt Zima w województwie śląskim
Źródło: Dzień Dobry TVN
Województwo śląskie może pochwalić się unikatowymi atrakcjami dla turystów, zarówno od strony kulturalnej, jak i sportowo-rekreacyjnej. Jakie są największe atuty tego regionu? Dlaczego warto wybrać się tam nie tylko zimą, ale również w ciepłe miesiące? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Sławomir Gruszka.

Województwo śląskie zachwyca

W województwie śląskim nie brakuje niepowtarzanych i unikatowych atrakcji turystycznych. Jak tłumaczył w Dzień Dobry TVN rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Sławomir Gruszka, tu warto przyjechać w każdą porę roku.

- W Wiśle wciąż jest zima, więc można wciąż wybrać się na narty, ale też na wiele innych rzeczy. Jesteśmy gościnnym regionem, mamy atrakcje na powierzchni, ale też pod ziemią - tłumaczył. Jednym z największych atutów województwa śląskiego jest bliskość gór i możliwość spędzenia czasu w otoczeniu natury.

Wyjątkowe atrakcje dla turystów

Rzecznik prasowy Sławomir Gruszka wytłumaczył także, dlaczego w województwie śląskim każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

- Mamy góry, jeziora, spływy kajakowe i spływy pod ziemią, trasy rowerowe - powiedział rzecznik prasowy. Na liście znanych i wartych zobaczenia jest też Jura Krakowsko-Częstochowska, jeden z najpiękniejszych turystycznie regionów w Polsce. Nasz rozmówca przypomniał, że dzięki Kolejom Śląskim, turyści mogą z łatwością przemieszczać się pomiędzy najciekawszymi miejscami w regionie.

- Kolej się rozwija, a ja zachęcam Państwa, by przyjechać koleją do Wisły. Kilka miesięcy temu wróciła ona do Wisły. Bierzemy rower, narty i przesiadamy się na lokalne środki transportu, dojeżdżamy na stok i możemy miło spędzić czas. Wieczorem warto odwiedzić lokalne knajpy, spróbować pysznego góralskiego jedzenia - podsumowal Sławomir Gruszka.

Zobacz całą rozmowę z rzecznikiem prasowym Sławomirem Gruszką w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości