Styl życia

Absurdalna oferta wynajmu. 270 tysięcy płatne z góry? To nie wszystko

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Warszawa.naszemiasto.pl
Blok mieszkalny

Trudna sytuacja na rynku najmu w Polsce sprawia, że w sieci zaczynają pojawiać się kuriozalne oferty wynajmu. Jedno z nich dotyczy trzypokojowego mieszkania w Warszawie. Autorka postu zaznacza, że ma ono być opłacone z góry na kwotę 270 tysięcy złotych.

Patologia na rynku mieszkaniowym

W sieci coraz częściej pojawiają się ogłoszenia ukazujące niepokojące trendy na rynku mieszkaniowym. Głównie dotyczą one lokali w dużych miastach, a szczególnie w Warszawie. Od dłuższego czasu informuje się o problemach związanych z deficytem mieszkaniowym, który sprawia, że Internet zapełnia się absurdalnymi ofertami osób wynajmujących swoje cztery kąty.

Trudne historie

Prawdziwa historia porwania trzech kobiet
Prawdziwa historia porwania trzech kobietDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Jedną z takich propozycji jest ogłoszenie, dotyczące wynajmu mieszkania na Targówku. Pojawiło się ono na jednej z grup na Facebooku, a popularność w sieci zdobyło, gdy udostępniono je na profilu Make Life Harder. Autorką wpisu jest znajoma wynajmującej, która poinformowała, że ta wyjeżdża z kraju na okres pięciu lat i szuka najemcy do swojego mieszkania.

Absurdalne ogłoszenie

Lokal ma trzy pokoje i jest częściowo umeblowany. Można wprowadzać drobne zmiany i modyfikacje. Wynajmująca oferuje także możliwość meldunku. Wzburzenie internatów wzbudziły głównie kwestie finansowe. Kobieta oferuje lokal jedynie po umieszczeniu opłaty z góry opiewającej na kwotę 270 tysięcy złotych.

W dalszej części ogłoszenia dowiadujemy się, dlaczego zaoferowano dokładnie taką cenę. Rozbijając ją na liczbę miesięcy, miesięczny koszt wynajmu wyniesie 4,5 tysiąca złotych. - W przypadku pewnych studentów, który na bank będą wynajmować przez 5 lat, w przeliczeniu na 6 osób - 750 złotych miesięcznie - czytamy.

Autorka ogłoszenia przyznaje, że kwota wydaje się duża jednak, zaznacza, że oferta ma istotne "zalety". - Jest to 5-letnia gwarancja zamieszkania, a przy obecnej inflacji pieniądze nie leżą na kontach i nie tracą na wartości (...) paczka zdecydowanych studentów i gwarancja mieszkania? Polecam - zachęca.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Warszawa.naszemiasto.pl

Źródło zdjęcia głównego: Maremagnum / Getty Images /Instagram/ Make Life Harder

Pozostałe wiadomości