Trudna sytuacja na rynku najmu w Polsce sprawia, że w sieci zaczynają pojawiać się kuriozalne oferty wynajmu lokalu.
Patolog wyjaśnia i obala najpopularniejsze mity.
W jednym z podradomskich mieszkań dochodzi do szokujących zdarzeń. 18-letni chłopak wyzywa sąsiadów, atakuje dziadków i wyrzuca przedmioty przez okno, a wszystko to pokazuje w sieci. W jego sprawie kilkukrotnie interweniowała policja. Czy nastolatkowi i jego rodzinie uda się pomóc? Sprawie postanowili przyjrzeć się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Syn Anny wielokrotnie oglądał ją posiniaczoną i przerażoną agresją partnera. Pewnego dnia 17-letni Krystian postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość. Razem z dwójką znajomych miał pojechać do konkubenta matki. Doszło do rozlewu krwi. - Skala obrażeń, jakie doznał pokrzywdzony, wskazuje na bardzo wysoki poziom agresji w działaniu - podkreśla policja.
Rodzic powinien zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Zrobić wszystko, aby stworzyć mu jak najlepsze warunki do rozwoju. Niestety nie wszystkie dzieci mają tyle szczęścia. Niektóre od najmłodszych lat doświadczają przemocy lub muszą się mierzyć z uzależnieniem jednego lub obojga rodziców. W dorosłym życiu bardzo często rozpoznaje się u nich syndrom DDA lub DDD. Co się kryje za tymi skrótami? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kamilą Demczuk, psychoterapeutką.
Lucyna K. umieściła córkę pod prysznicem z zimną wodą po tym, gdy dziewczynka zsikała się w łóżku. Tak wynika z ustaleń śledztwa. Matka Hani i jej partner usłyszeli zarzut znęcania się. Kobieta została dodatkowo oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci.
Rafał Masny: "Patostreamy są ceną, którą my płacimy za to, że jest wolność słowa. Taka, pełna. Na YouTube każdy może założyć kanał i każdy może zacząć nagrywać. Niestety, także ludzie, których nie chcielibyśmy oglądać". Czy jesteśmy w stanie w jakiś sposób przeciwdziałać patologii, którą na swoich kanałach prezentują "patostreamerzy"? W jaki sposób możemy walczyć z tego typu treściami? O tym procederze rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Łukaszem Wojtasikiem z fundacji „Dajemy dzieciom siłę” i Martyną Różycką - szefową zespołu ds. szkodliwych i nielegalnych treści w internecie Dyżurnet.pl, działającego w strukturze NASK Państwowego Instytutu Badawczego.
Wśród dzieci i młodzieży dużą popularnością cieszą się patostreamerzy, czyli vlogerzy, którzy podczas przekazów na żywo promują patologiczne zachowania. Jakie? Ile na tym zarabiają? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarkę programu "Uwaga" Monikę Góralewską, która przygotowała materiał o jednym z polskich streamerów. Dlaczego zdecydowała się na to?
W internecie pojawiła się moda na patostreamy, czyli krótkie filmy pokazujące ekstremalne, a nawet patologiczne sytuacje. Dlaczego niektórzy lubią oglądać w sieci streamy z libacji, bójek i innych szokujących wydarzeń? Kim są fani tych filmów? Czy da się zatrzymać ten trend? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: psycholog Marią Rotkiel i psychologiem biznesu Andrzejem Tucholskim.
Papierosy, alkohol, narkotyki, cyberprzemoc... Z raportu o bezpieczeństwie w szkołach (stworzonego na podstawie informacji zgromadzonych przez urzędników w Katowicach) wynika, że "Tylko co czwarta podstawówka i jedno spośród 26 gimnazjów są wolne od patologii". O tym, jaką skalę mają niebezpieczne zjawiska w polskich szkołach, i jak należy odbierać wspomniany raport, rozmawialiśmy z dr Małgorzatą Wójcik, psychologiem społecznym i dr. hab. Krzysztofem Biedrzyckim, ekspertem Instytutu Badań Edukacyjnych.