Newsy

24-latka postrzelona z broni palnej. Próbowała dostać się do własnego mieszkania

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24/Rzeszów News/Rmf24
Policja

24-letnia kobieta została postrzelona z broni palnej, gdy wraz z rodzicami próbowała odebrać mieszkanie po wypowiedzeniu umowy najmu. Jeden z lokatorów oddał strzał z broni palnej. Kula zraniła ją w przedramię oraz brzuch.

Rzeszów. 24-latka postrzelona z broni palnej

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 15 lipca w Rzeszowie. Kobieta przyszła do swojego mieszkania znajdującego się przy ulicy Siemiradzkiego, aby odebrać klucze po wypowiedzeniu umowy najmu. Na miejsce został wezwany także ślusarz, który miał pomóc w dostaniu się do lokalu.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Gdy podjęto próbę otwarcia drzwi, jeden z mężczyzn znajdujących się w mieszkaniu użył gazu pieprzowego, natomiast drugi oddał strzał z broni palnej. Pocisk trafił w 24-letnią córkę właścicielki i - jak czytamy na portalu Rzeszów News - przeszył jej ramię oraz przedostała się do jamy brzusznej.

Rzeszów. Postrzelona 24-latka jest w śpiączce farmakologicznej

Kobietę przetransportowano do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie przeszła operację. - Najbliższe godziny zdecydują o dalszych rokowaniach. Walczymy o życie pacjentki - wyjaśniła w rozmowie z portalem Rzeszów News wicedyrektor Iwona Rościszewska-Żukowska. Aktualnie 24-latka jest w śpiączce farmakologicznej.

Policjanci zatrzymali obu podejrzanych. Postawiono im zarzut usiłowania zabójstwa młodej kobiety, a także rozpylenia gazu pieprzowego wobec jej 73-letniego ojca. Mężczyźni nie przyznali się do winy. Policja weryfikuje wiarygodność ich zeznań. W niedzielę Prokuratura Rejonowa skierowała wniosek do Sądu Rejonowego o tymczasowy areszt dla 24-latków.

Więcej informacji na ten temat w TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24/Rzeszów News/Rmf24

Źródło zdjęcia głównego: Dies-irae/Getty Images

Pozostałe wiadomości