Niewielu Polaków zna jego nazwisko, ale zdecydowana większość dobrze kojarzy i lubi prace, które wykonuje. Mało tego, spora część ma je właśnie przy sobie. Sebastian Mikołajczak, bo to nim mowa, jest odpowiedzialny za projekt monet.
- Mówiono pradziadkom, że należy ją oddać - opowiada w studiu Dzień Dobry TVN Kathleen Shriver, wnuczka siostry Johna F. Jennedy'ego.
Nawyk przykrywania dziecięcego wózka tetrą należy do dość powszechnych. Tymczasem, zdaniem wielu lekarzy, jest on niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia malucha, ponieważ może wywołać u niego udar cieplny, zwany przez niektórych - pieluchowym. Dlaczego - mimo apeli specjalistów - rodzice nadal stosują takie praktyki?
Jak personel reaguje na obecność dyrektora na oddziale?
Pracodawcy wskazują najprostsze drogi.
Muzycy zagrają serię charytatywnych koncertów, a pieniądze przekażą na pomoc ukraińskiej armii.
Czterodniowy tydzień pracy coraz częściej poddawany jest testom w krajach zachodnich. Ma na celu podniesienie wydajności pracowników przy jednoczesnym utrzymaniu ich pensji na tym samym poziomie.
Wesele trwa w najlepsze, wszyscy świetnie się bawią, aż tu nagle DJ ogłasza oczepiny. Parkiet pustoszeje momentalnie, a większość gości nagle czuje silną potrzebę sprawdzenia, czy nie zostawili czegoś w aucie, przewietrzenia się czy skorzystania z toalety. Atrakcje, które zazwyczaj po północy mają zachęcić gości do dalszej zabawy, stają się dla wielu powodem, żeby ją jak najszybciej skończyć.
Sąsiedzi twierdzą, że wszystkiemu jest winna pobliska odlewnia żeliwa.
Wysoka inflacja coraz bardziej daje się we znaki. Czy to dobry argument, by zawalczyć u przełożonego o podwyżkę? O prawach i obowiązkach pracodawcy opowiedziała nam Olga Legosz, specjalistka HR.
Sztuka składania papieru bez użycia kleju i nożyczek ma swoich zwolenników na całym świecie. Jeśli i ty lubisz origami, żaba będzie doskonałym projektem do wykonania – niezbyt skomplikowanym, choć efektownym. Jeśli szukasz pomysłu na pracę plastyczną dla dzieci, możesz także wykorzystać założenia innej techniki i wykonać żabę z kółek lub na bazie gotowego szablonu.
Zakochane kobiety są w stanie zrobić naprawdę wiele dla swoich partnerów. Niejednokrotnie nawet zadłużają się na astronomiczne kwoty. Doskonale wie o tym pani Katarzyna. Mężczyzna z aplikacji randkowej zauroczył ją, a potem miał wyłudzić od niej 300 tys. złotych. Historią zainteresowali się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Kilka lat temu modelki plus size szturmem podbiły pokazy mody, teraz popularne stają się tzw. modelki petite, czyli drobne kobiety niskiego wzrostu. O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Katarzyna Jakubiak, modelka, oraz Ewelina Rydzyńska, stylistka.
Wojna w Ukrainie trwa już ponad 3 miesiące, jednak obywatele okupowanego kraju próbują prowadzić normalne życie. W szkole artystycznej w Charkowie dzieci cały czas tworzą obrazy. Niedawno zaprezentowano je na wystawie w teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. W Dzień Dobry TVN o tym przedsięwzięciu opowiedziała Marta Heyets, projektantka i mama uczniów.
Mały Staś zapomniał o swojej maskotce pandzie, kiedy wracał z odwiedzin u babci. Dziecko tak przeżyło tę rozłąkę, że babcia postanowiła zaopiekować się pluszową towarzyszką. Wysyłała wnukowi zdjęcia z codziennych "czynności" przytulanki. Historia trafiła na profil "Chuj*wej pani domu" i cieszy się ogromną popularnością. Kim jest legendarna babcia i dlaczego panda jest tak ważna dla Stasia?
8 czerwca odbyło się kolejne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Jej członkowie zdecydowali o kolejnym podniesieniu stóp procentowych. To już dziewiąta taka podwyżka w ostatnim czasie. O ile wzrosły stopy i co to oznacza dla posiadaczy kredytów?
Mateusz Sulwiński jest aktywistą z wieloletnim stażem. Dla społeczności LGBT+ zorganizował wiele kampanii, które mają na celu uświadamianie i edukowanie społeczeństwa w kwestiach związanych z mniejszościami seksualnymi. Nam opowiedział o kulisach swojej pracy.
Benzyna osiąga rekordowe ceny, dlatego posiadacze aut szukają alternatywnych form transportu. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się pojazdy elektryczne. Wiele osób mija nas na hulajnogach elektrycznych. Innym pojazdem, który zyskuje coraz większą rzeszę fanów jest rower elektryczny. Nasz gość Mikołaj Pytel, ekspert rowerowy, porównał w studiu Dzień Dobry TVN te środki transportu do samochodu.
W Łodzi powstało niezwykłe miejsce, którego przeznaczeniem jest bycie idealnym tłem do selfie. 60 specjalnych boksów oferuje różnorodne aranżacje, które pozwalają na stworzenie wyjątkowych zdjęć. Prawdziwy raj dla miłośników fotografii z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedził Robert Stockinger. Oczywiście nie zapomniał o telefonie.
Studenci opracowali grę mobilną, która jest wsparciem w opiece psychiatrycznej dla dzieci w wieku od 8 do 12 roku życia. Lekarze będą mogli przepisywać ją na receptę. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Waryszak, współtwórca startupu "Calmsie".
Śmieszne albo poważne. Recytowane, pisane czy śpiewane. Najważniejsze, żeby były szczere, serdeczne i płynące prosto z serca. Życzenia na Dzień Ojca mogą być składane niezależnie od tego, czy dziecko jest małe czy już całkiem dorosłe. Podpowiadamy, jak je ułożyć.
- Pracodawcy sami już proponują - mówi w Dzień Dobry TVN socjolog Tomasz Marcysiak.
Mielno w odpowiedzi na informacje o drożyźnie nad polskim morzem, ponownie ruszyło z kampanią dezinformacyjną #OdkłamujemyBałtyk. Władze miasta przekonują, że turyści demonizują kurort. Czy zatem legendarne paragony na niebagatelne kwoty to mit?
Na TikToku zaprezentowała efekty metamorfozy i mówi: "Nigdy więcej".
W czerwcowy weekend w stolicy odbyły się dwudniowe Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy. Uczestnicy o zwycięstwo walczyli głównie na jachtach klasy Omega. Jak przebiegało wydarzenie?
Od czerwca 2026 roku ma zostać wprowadzona nowa opłata rejestracyjna i podatek od posiadania aut spalinowych. Ma to na celu przyspieszenie rozwoju polskiego rynku samochodów elektrycznych, a w efekcie nałożenie dodatkowych opłat na posiadaczy starych samochodów. Może to spowodować wykluczenie komunikacyjne najuboższych obywateli.
Oczy urzędników coraz częściej kierują się na bilbordy reklamowe. A gdy wzrok władzy zmierza w tym kierunku, dni wielkich szpecących krajobraz reklam wydają się policzone. Pierwsze kroki zauważalne są już m.in. w Konstancinie, Gdańsku czy Sopocie.
Po obronie trenerka wyjechała do Stanów, aby pracować na obozie jeździeckim. To właśnie tam poznała swojego męża.
W rozmowie z Anną Wendzikowską artystka opowiedziała o swojej karierze w USA.