Styl życia

Kamil założył ośrodek rehabilitacyjny dla bocianów. "To jest społecznik niesamowity"

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Katarzyna Abramowicz
Pan bocian z Kozubszczyzny
Pan bocian z KozubszczyznyDzień Dobry TVN
wideo 2/28

Wyjątkową pasją Kamila Piwowarczyka z Kozubszczyzny są bociany. Choć ma dopiero 23 lata, to już udało mu się założyć ośrodek rehabilitacyjny, który pomaga zranionym ptakom. Jakie jeszcze inicjatywy prowadzi radny gminy Konopnica?

Kamil i jego miłość do bocianów

Kamil Piwowarczyk to 23-latek z Kozubszczyzny, który jest znanym "społecznikiem" w swojej miejscowości. Chłopak dba m.in. o lokalne bociany, a interesuje się nimi już od piątego roku życia. - Gdy miałem pięć lat, chodziłem z moimi dziadkami pod gniazdo i tam robiliśmy sobie przerwy - opowiada.

- Gdy wracałem do domu, lepiłem z plasteliny to, co widziałem - dodaje. Kamil zaczął rozwijać swoje zainteresowanie. Nie tylko czytał książki dotyczące bocianów, ale starał się im również pomagać, gdy ich życie było zagrożone. - Marzyłem, żeby kiedyś zaopiekować się prawdziwym bocianem - tłumaczy.

Lokalna działalność 23-latka

W wieku 17 lat Kamil założył ośrodek rehabilitacji dla bocianów, oraz stowarzyszenie "Szansa dla bociana", dzięki któremu zabezpieczane są m.in. linie wysokiego napięcia, na których często giną ptaki. To jednak nie koniec inicjatyw, w jakie zaangażował się 23-latek. - W 2018 roku zostałem wybrany na radnego gminy Konopnica, a konkretnie wsi Kozubszczyzna - wyznaje.

- Jego pierwsza interwencja gminna, to było wtedy, gdy gniazdo przewracało się na słupie - opowiada wójt gminy Mirosław Żydek. Oprócz tego, chłopak pełni też funkcje klucznika na dworcu kolejowym. - To jest człowiek pełen pasji, społecznik niesamowity - podsumowuje członkini Koła Gospodyń Wiejskich Marynin.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Katarzyna Abramowicz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości