Podróże

Wakacje 2020 w dobie pandemii. Jak Polacy będą wypoczywać w tym roku?

Podróże

Pandemia koronawirusa zmieniła wakacyjne pomysły wielu Polaków. Niektórzy już od ubiegłego roku planowali swoje urlopy. Jakie opcje pozostają nam w tym roku? Czy możemy spodziewać się podwyżek cen w branży turystycznej?

Wakacje 2020 w Polsce

Wiele osób musiało pożegnać się z zagranicznymi wakacji. Nie wiadomo bowiem jeszcze, kiedy sytuacja się unormuje i granice zostaną otwarte.

Dobrą opcją jest zatem wypoczynek w Polsce. Dużą popularnością cieszą się obecnie takie miejsca noclegowe, gdzie można samodzielnie przygotować sobie posiłek. Są to zarówno domki jednorodzinne do wynajęcia, jak i hotele typu apartamentowego.

Polacy będą szukali na pewno takich miejsc, w których będą trochę się czuli się odizolowani. Ale też pamiętajmy, że sieci hotelowe wprowadzają, właściwie już wprowadziły, standardy, które gwarantują bezpieczeństwo. Polska Organizacja Turystyczna (…) również wprowadza taki program „Bezpieczny obiekt” – to na pierwszym etapie ma być taka autocertyfikacja, ale później też mogą tam się pojawiać audytorzy, którzy będą sprawdzali ten poziom

- powiedziała w Dzień Dobry Marzena German, dziennikarka branży turystycznej.

Przywołała też wyniki badań przeprowadzonych pod koniec kwietnia przez Polską Organizację Turystyczną. 30% ankietowanych deklarowało, że chce wyjechać na urlop, zaś 64% zamierza skorzystać z bazy noclegowej.

Wakacje zagraniczne 2020

Grecja jest chętnie wybieranym kierunkiem wakacyjnych wojaży nie tylko Polaków. Niektórzy zastanawiają się, czy jeszcze w tym roku uda im się odwiedzić to piękne miejsce. Czy będzie ono gotowe na przyjęcie turystów?

1 czerwca otwierają się hotele miejskie, a 15 czerwca hotele sezonowe. Od dzisiaj otwarte są już wyspy Greków, bo one były zamknięte. Natomiast od 15 czerwca (…) lotnisko w Atenach już na pełnych obrotach, a od 1 lipca otwierają się lotniska na wszystkich wyspach. Hotele się przygotowują do otwarcia, plaże są już otwarte i czekamy. (…) Tawerny otwierają się od jutra

- wyjaśnił Marcin Pietrzyk, przewodnik turystyczny po Grecji.

Osoby wybierające się do Grecji mogą liczyć na wypoczynek na polu campingowych, jednak nie należą one do najpopularniejszych miejsc.

Do wyboru jest nie tylko Grecja. Według Marzeny German Polacy w tym roku będą chętniej odwiedzali kraje, do których da się dojechać samochodem – mogą to więc być nasi sąsiedzi. A co z lubianą przez nas Bułgarią? Będzie się ona otwierała na turystów już 1 lipca.

Wakacje 2020 - ceny usług turystycznych

Wiele osób zastanawia się, czy w związku z obecną sytuacją wzrosły ceny usług turystycznych. Marcin Pietrzyk uspokajał, że w Grecji nie będzie miało to miejsca.

Ceny hoteli nie mogą pójść w górę. Pamiętajmy o tym, że oferty sprzedaje się biurom podróży wiele miesięcy wcześniej

- zaznaczył przewodnik. Jak dodał, także w tawernach goście nie zapłacą więcej niż do tej pory.

Jak będzie wyglądało to w Polsce? Według Marzeny Germany może zadziałać prawo popytu i podaży, czyli może dojść do skoku cenowego. Natomiast teraz w wielu miejscach można wypocząć bez ponoszenia większych kosztów. Nie zapłacimy też więcej za wakacje zagraniczne i nie dotyczy to jedynie Grecji. Jak więc przekonuje dziennikarka, warto skorzystać z usług biura podróży, które ma już wynegocjowane stawki w różnych miejscach.

Wakacje 202- co wybierają Polacy?

Nasz reporter Michał Nobis postanowił przeprowadzić sondę, która miała sprawdzić wakacyjne plany Polaków. Wynika z niej, że część z nas nie planuje żadnego urlopu, a niektórzy stawiają na odpoczynek krajowy, np. na działce. Sprawdził też, jakie są opcje na jednoczesny wypoczynek i odizolowanie się od innych.

Jakie miejsca odwiedził? Tego dowiesz się z materiału:

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości