Polska

Poznaj najciekawsze atrakcje Międzyzdrojów

Polska

Aktualizacja:
GettyImages-467899023.jpg

Międzyzdroje to znany ośrodek wypoczynkowy, do którego co roku przyjeżdżają aktorzy, piosenkarze oraz celebryci. W 1996 roku powstała tam znana w całej Polsce Aleja Gwiazd, na której wielu ludzi kultury i sztuki pozostawiło odciski dłoni. Poznaj historię tego miejsca oraz jego pozostałe atrakcje.

Międzyzdroje to mocny punkt na turystycznej mapie Polski. Można tu skorzystać z przeróżnych atrakcji, które zadowolą zarówno starsze, jak i młodsze osoby.

Zobacz także: 

Kłajpeda – piękne nadmorskie miasto na Litwie. Co warto zobaczyć?

Aleja Gwiazd to jedna z najbardziej znanych atrakcji Międzyzdrojów

Aleja Gwiazd nazywana również Promenadą Gwiazd powstała w 1996 roku. To najsłynniejsza atrakcja Międzyzdrojów, wzorowana na hollywoodzkiej Alei Sław i Alei Gwiazd w Cannes . Tego typu aleje można zobaczyć również w Gdańsku, we Władysławowie oraz Tczewie. W Gdańsku nosi ona nazwę Bursztynowa Promenada Gwiazd, we Władysławowie Aleja Gwiazd Sportu, a w Tczewie Aleja Stóp. Niemniej jednak najbardziej znana z nich jest aleja znajdująca się w Międzyzdrojach. To właśnie na niej swoje lewe dłonie odcisnęły najbardziej zasłużone dla polskiej kultury i sztuki osoby. Do tego grona zaliczają się m.in. Bogusław Linda, Krystyna Janda, Janusz Gajos i Zbigniew Zamachowski. Rzecz jasna, lista osób jest znacznie dłuższa. Wspomniani aktorzy pojawili się na Promenadzie Gwiazd jako pierwsi, lecz w kolejnych latach dołączyły również osobistości, takie jak: Andrzej Seweryn, Anna Dymna, Gustaw Holoubek czy Wiktor Zborowski.

Aleja w Międzyzdrojach znajduje się przy jednym z hoteli. Jest to miejsce często odwiedzane przez turystów, którzy często robią zdjęcia płytom i przykładają do nich swoje dłonie. Jednak jest to tylko jedna z wielu atrakcji turystycznych, jakie oferuje to miasto.

Co jeszcze warto zobaczyć podczas wizyty w Międzyzdrojach?

Międzyzdroje to największy ośrodek wypoczynkowo-turystyczny na całym Pomorzu Zachodnim. Mimo iż Aleja Gwiazd jest przeważnie jedną z pierwszych atrakcji Międzyzdrojów odwiedzanych przez turystów , to warto wiedzieć, że miasto oferuje wiele innych niespodzianek, jak np. molo. Molo w Międzyzdrojach to żelbetowa konstrukcja o długości czterystu metrów. Pomost wchodzi w głąb Morza Bałtyckiego i traktowany jest także jako przystań morska. Mieści się przy amfiteatrze i tym, co go wyróżnia są dwie białe wieże.

Kolejnym miejscem zdecydowanie wartym odwiedzenia jest Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego. Wyjątkowa ekspozycja umożliwia lepsze zapoznanie się z przyrodą wyspy Wolin. To miejsce, do którego często przychodzą rodzice z dziećmi. W skład ekspozycji wchodzą m.in. wypchane zwierzęta oraz dioramy. To atrakcja zdecydowanie pobudzająca ciekawość i przez to lubiana przez najmłodszych.

O ile Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach przyciąga przeważnie osoby zainteresowane kulturą, tak Zagroda Pokazowa Żubrów jest chętnie odwiedzana przez miłośników dzikiej przyrody. Zagroda jest trochę oddalona od centrum, lecz mimo to jest wciąż popularna wśród przyjezdnych. Oprócz żubrów można tam obejrzeć także jelenie, sarny i dziki.

Wizyta w Międzyzdrojach z pominięciem plaży jest zawsze niekompletna. To właśnie to miejsce przyciąga turystów, również i pozostałych państw europejskich. Plaża w Międzyzdrojach jest piaszczysta i szeroka, a w kierunku wschodnim jej wybrzeże się podnosi.

Co oferuje planetarium i oceanarium w Międzyzdrojach?

Aleja Gwiazd, plaża czy rezerwaty przyrody to popularne atrakcje, lecz oprócz nich istnieją także inne ciekawe miejsca, jak np. planetarium. Placówka oferuje nie tylko możliwość obejrzenia gwiazd, ale także interaktywne projekcje. To właśnie w tym miejscu można wziąć udział w lekcjach o kosmosie. Planetarium w Międzyzdrojach to jeden z najlepszych tego typu obiektów w Polsce. Jego zaletą jest również lokalizacja, gdyż placówka znajduje się niedaleko promenady. Ośrodek jest wyposażona w nowoczesny sprzęt do obserwowania mgławic, dzięki czemu potrafi przyciągnąć do siebie nawet osoby zupełnie nie zainteresowane astronomią.

Międzyzdrojskie oceanarium w skali kraju to wyjątkowy ośrodek, a największą popularnością cieszy się wśród najmłodszych. Atrakcji dla dzieci w Międzyzdrojach nie brakuje, lecz to właśnie to miejsce dostarcza wielu z nich najwięcej rozrywki. Oceanarium umożliwia obejrzenie egzotycznych okazów z całego świata, m.in. rekina. Oprócz niego mieszkają tam również węgorze, piranie, płaszczki czy mureny.

W Międzyzdrojach każdy znajdzie coś dla siebie

Międzyzdroje, jak każdy duży kurort, oferuje cały wachlarz atrakcji. Wiele osób przyjeżdża tu specjalnie na Festiwal Gwiazd, aby spotkać ulubionego aktora. Oprócz tej oraz wcześniej wspomnianych rozrywek Międzyzdroje są po prostu ładnym miastem, które samo w sobie jest atrakcją i bywa odwiedzane także poza sezonem.

Więcej: 

Majówka w Ustroniu Morskim

Morze Martwe – lecznicza kąpiel w Morzu Martwym, której nigdy nie zapomnisz

Tel Awiw – atrakcje turystyczne. Co trzeba zobaczyć w tym mieście?

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości