Parenting

Jestem samotną matką i mam dość „dobrych rad”

Parenting

Co trzecie małżeństwo w Polsce kończy się rozwodem. Najczęściej opiekę nad dzieckiem biorą na siebie kobiety. Często samotnie zmagają się z życiem. Z badań wynika, że zaledwie kilkanaście procent samotnych mam układa sobie życie po raz drugi. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy mamy: Karolinę Kotowicz, Magdalenę Tomaszek, Katarzynę Głuszak, które samodzielnie wychowują swoje dzieci i nie potrzebują „dobrych rad”.

Życie po rozstaniu

Żaneta Bogdziewicz jest mamą Wiktorii i Mai. Jest po rozwodzie.

Codzienność nie jest łatwa. Wszystko co do tej pory robiłam z moim byłym mężem, czyli ogarnianie dzieci, sprawy związane z finansami, to wszystko się dzieliło między dwoje ludzi. W tym momencie muszę radzić sobie sama. Początki bywają naprawdę trudne.

Żal po rozstaniu jest porównywany przez psychologów do żałoby po stracie kogoś bliskiego. W przypadku, gdy ktoś umiera, możemy liczyć na wsparcie otoczenia. W przypadku rozwodu bywa nieco inaczej. Otoczenie jest skłonne do szczegółowego analizowania naszego życia.

Monika Pryśko jest samotną mamą Iny. Choć Monika miała dobrą pracę i wysokie zarobki, to kiedy chciała wynająć z córką mieszkanie, musiała przyjść podpisać umowę ze rodzicami, którzy mieli za nią poświadczyć.

„Samotne macierzyństwo mnie nie definiuje”

Karolina Kotowicz sama wychowuje dziecko. To ona zdecydowała się odejść od partnera. Wiele osób obwiniało ją wówczas o to, że zapewnia swojemu synowi niepełny, a wiec trudniejszy start. Jak zaznacza, na każdym przyjęciu rodzinnym wszyscy życzą jej, by znalazła sobie męża.

Jakby sam fakt, że sama wychowuje dziecko, prowadzę firmę nie był wystarczający. Dopiero kiedy będę miała męża będą tą pełnowartościową kobietą.

Karolina dodaje również, że samotne macierzyństwo to jest jedna z cech, którą ją określa.

Sama w sobie mnie nie definiuje. Ona mnie definiuje z całą resztą, którą mam. Chciałabym doczekać takiego momentu, kiedy mój opinia publiczna nie będzie mnie oceniać tylko przez pryzmat tego, że jestem samotną matką. A przez to, co ja mam w ogóle, w całości, co osiągnęłam.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości