Dziecko

Jak zabezpieczyć dziecko, aby nie spadło z łóżka? Ten prosty patent młodej mamy robi furorę w sieci

Dziecko

Mężczyzna, który całuje śpiące dziecko

Małych dzieci nie można nawet na chwilę spuścić z oczu. Nawet zostawienie śpiącego malucha na łóżku może źle się skończyć. Na szczęście jest sposób, aby malec był zabezpieczony, a rodzić miał chwilę oddechu. Ten prosty patent znalazła pewna młoda mama.

Śpiący maluch też musi mieć opiekę

Dziecko cały czas powinno być pod opieką, także wtedy, gdy śpi. Maluch, który leży na dużym łóżku rodziców może się z niego sturlać i zrobić sobie krzywdę. Z tego samego powodu małych dzieci pod żadnym pozorem nie można zostawiać na przewijaku.

Takiej szczególnej uwagi wymagają przede wszystkim te niemowlaki, które są coraz bardziej ciekawe świata i już potrafią przekręcać się z brzuszka na plecy lub próbuje się poruszać. Trzeba o tym pamiętać choćby dlatego, że do ogromnej większości wypadków z udziałem dzieci dochodzi właśnie w domu.

Jak zabezpieczyć dziecko, które śpi na łóżku?

Na szczęście pewna młoda mama znalazła sposób, aby zabezpieczyć śpiące niemowlę. Na zamieszczonym w sieci filmie widać, jak kobieta do zrobienia prostej zapory wykorzystała otulacz (można też sięgnąć po cienki kocyk), z którego zrobiła rulon. Następnie otoczyła nim malucha, a końce zwoje połączyła ze sobą w nogach dziecka. W ten sposób młoda mama stworzyła coś na wzór gniazda, które nie tylko zabezpiecza niemowlę przed ewentualnym upadkiem, ale także zapewnia mu prawidłowe ułożenie ciała.

Dokładną instrukcję, jak przygotować takie zabezpieczenie znajdziecie w poniższym video:

Jak zadbać o zdrowy sen niemowlaka?

Zobacz także:

Klaudia Halejcio odlicza dni do porodu. "Jestem totalnie zestresowana tym momentem, jak to będzie wyglądało"

Jak pomóc dziecku odzwyczaić się od smoczka? "Siódmy miesiąc życia to dobry czas, aby zacząć je do tego przygotowywać"

Syn Marty Wiśniewskiej zdaje maturę. Jakie studia wybrał? "Ten temat często kończy się trzaskaniem drzwiami"

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości