małe dziecko

  W Iławie doszło do przerażającej sytuacji. Niespełna czteroletnia dziewczynka chodziła sama po ulicach miasta. Dziecko zauważył dostawca pieczywa i natychmiast powiadomił policję. Dlaczego dziecko błąkało się nad ranem?

  W Polsce od 2006 r. działa ponad 60 takich punktów, a liczba uratowanych dzieci przekracza setkę.

  Agnieszka Włodarczyk nie szczędzi fanom relacji z życia prywatnego. Po serii wpisów o macierzyństwie, aktorka pokazała zdjęcie, na którym widać, jak z jej synkiem bawi się babcia. Trudno uwierzyć, że piękna kobieta z fotografii to mama, a nie siostra artystki.

  Franek, pomimo ciężkiej choroby, nie traci pogody ducha, a swoją chęcią do życia mógłby obdarować wiele osób. Pochodzący spod Kalisza chłopiec jest pełen optymizmu i kolejno spełnia swoje największe marzenia. O czym marzy teraz?

  Mikołaj Roznerski z okazji walentynek opublikował na swoim Instagramie rozczulające zdjęcie z synem. Fotografia zachwyciła jego fanów. - Miłości każdej Wam życzę - napisał aktor pod wstawionym kadrem, który wykonany był kilkanaście lat temu.

  W czerwcu minionego roku, podczas wizyty na cmentarzu na Marysię runął ciężki krzyż. Na skutek tego 5-latka doznała ciężkich obrażeń - miała

  Funkcjonariusze portugalskiej policji dokonali makabrycznego odkrycia. W spalonym samochodzie znaleziono ciało 3-letniego chłopca. Obok samochodu leżały zwłoki ojca, który prawdopodobnie zabił syna, a potem targnął się na swoje życie.

  Narodziny dziecka to rewolucja nie tylko w życiu kobiety, ale także w jej ciele. Największą przemianę przechodzą piersi. U niektórych pań robią się one większe, pełniejsze, a u innych powiększają się tylko nieznacznie. Od czego to zależy? Dlaczego u części mam biust praktycznie się nie zmienia i szybko wraca do rozmiaru sprzed ciąży, a u innych po zakończeniu karmienia całkowicie traci jędrność?

  W pewnej z restauracji w Jersey doszło do wyjątkowego zdarzenia. 14-latka weszła do lokalu trzymając na rękach noworodka owiniętego w ręcznik, a po chwili oddała dziecko jednej z klientek i wyszła.

  Małych dzieci nie można nawet na chwilę spuścić z oczu. Nawet zostawienie śpiącego malucha na łóżku może źle się skończyć. Na szczęście jest sposób, aby malec był zabezpieczony, a rodzić miał chwilę oddechu. Ten prosty patent znalazła pewna młoda mama.

  Z balkonu na trzecim pietrze wypadł półtoraroczny chłopiec. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Lublinie. Mimo, że chłopcu nic się nie stało i najprawdopodobniej był to wypadek, policja i tak zamierza przyjrzeć się sprawie.

  Przeprowadzka miała być dla tej rodziny początkiem nowego życia. Ucieczka od hałaśliwych, imprezujących sąsiadów w spokojne, ciche miejsce. Wszystko wydawało się piękne do momentu, w którym dziecko pary nie zaczęło przeszkadzać sąsiadom. Z tego powodu pewnego dnia otrzymali anonimowy list od jednego z nich. Myśleli, że to list powitalny, lecz po jego przeczytaniu, byli zdruzgotani.

  Stosowanie żelu dezynfekującego podczas pandemii koronawirusa może stanowić zagrożenie dla dzieci - ostrzegają okuliści. Kilkoro maluchów z tego powodu trzeba było operować. Preparat dostał się do ich oczu z dozowników, które były umieszczone na wysokości odpowiedniej dla dorosłych. Czym to może grozić? Co w takiej sytuacji radzą lekarze?

  A teraz, razem z naszymi gośćmi, udowodnimy Wam, że można podróżować z małym dzieckiem. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pediatrę dr Anetę Górską-Kot oraz Dorotę i Kamila Chudzików, którzy porzucili wygodne życie i ruszyli z małymi dziećmi w podróż po Azji. Ile miesięcy powinno mieć dziecko, by można je było zabrać w egzotyczną podróż? Jakie dolegliwości mogą dokuczać dziecku w podróży?

  Polskie Stronnictwo Ludowe proponuje, aby rodzice dzieci do 10. roku życia pracowali krócej. Jak to miałoby wyglądać w praktyce? Jaki wpływ te zmiany miałyby na zatrudnienie i wynagrodzenie rodziców? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z pomysłodawcą projektu posłem PSL Mieczysławem Kasprzakiem, koordynatorką kampanii społecznej Amandą Szeligowską i dziennikarzem TVN24 BIS Pawłem Blajerem.

  Masz małe dziecko i planujesz urlop? Odważysz się zabrać pociechę na egzotyczną wycieczkę? Podróżnik Tomasz Michniewicz podpowiada, o czym warto pamiętać przed daleką podróżą. Jakie zagrożenia czekają na nasze dzieci w czasie wyjazdu? Na naszej kanapie gościliśmy również rodzinę Niewęgłowskich - ludzi kochających podróże, którzy nie zrezygnowali z nich nawet po pojawieniu się dziecka. Uważacie, że to dobry sposób na życie?