Akademia Małego Lekarza, czyli medycyna dla najmłodszych. Zobacz, jak połączyć zabawę z wiedzą o leczeniu chorób

Akademia Małego Lekarza to projekt, który ma na celu rozwijanie pasji do nauk medycznych u dzieci. Zajęcia prowadzone są przez studentów medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zobacz, jak przyszli lekarze dzielą się swoją pasją z najmłodszymi.

Warsztaty medyczne dla maluchów

Projekt Akademia Małego Lekarza powstał, żeby uczyć dzieci miłości do medycyny. Twórcami warsztatów są studenci, którzy poprzez zabawę chcą pokazać maluchom, że medycy nie muszą być straszni, a ich praca może być bardzo interesująca. Podczas zajęć najmłodsi mają okazję wcielić się w rolę medyków oraz zapoznać się z wykorzystywanym przez nich sprzętem.

Nie dość, że dzieci mają okazję wcielić się w rolę lekarza to też mają okazję po prostu z tą medycyną się oswoić

– wyjaśniła Joanna Hubska, inicjatorka akcji, studentka III roku Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zabawa w lekarza

W czasie warsztatów dzieci poznają podstawy anatomii i fizjologii człowieka, a także samodzielnie osłuchują serce prawdziwym stetoskopem i uczą się udzielać pierwszej pomocy.
Zapytana o to, jak maluszki reagują na prowadzone przez nią lekcje, Joanna odpowiedziała:

Powiem nieskromnie, że bardzo dobrze. Część dzieci jest bardzo zdziwionych, a część dzieci jest zachwyconych

W zajęciach uczestniczą zarówno maluchy, które chciałby w przyszłości zająć się medycyną, jak i te, w których postać lekarza budzi strach.
Akademia działa w Warszawie i Łodzi, jednak od przyszłego roku planowane są zajęcia w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Warsztaty odbywają się w szkołach, przedszkolach, a także podczas eventów czy pikników rodzinnych. Ze względu na pandemię zajęcia zostały wstrzymane, jednak na stronie internetowej Akademii Małego Lekarza dostępne są materiały do zabawy w domu .

Pamiętajmy nie potrzebujemy bardzo profesjonalnego sprzętu tak od razu. Sprzęt, którego my używamy jest w każdej domowej apteczce

– podkreśliła Joanna.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz też:
Autor: Agata Polak
Pozostałe wiadomości