Newsy

Oryginalne życzenia, czyli świąteczne wyznania zakute w lodzie. "Wygląda to zjawiskowo"

Newsy


W okresie przedświątecznym, kiedy zajmujemy się gotowaniem, sprzątaniem i innymi obowiązkami, chcemy znaleźć dzieciom jakąś rozrywkę. Można namówić nasze pociechy do wykonania oryginalnych życzeń zamkniętych w lodowej kuli. Jak je zrobić krok po kroku? W naszym programie pokazywała to animatorka Kasia Wierbiłowicz.

Życzenia zamknięte w lodzie

Tworzenie "lodowych życzeń" trwa kilka dni. Można zaprosić do tej zabawy całą rodzinę. Niech każdy coś napisze, potem zapakuje w kawałek folii spożywczej lub zalaminuje w taśmie klejącej. Następnie ruloniki z życzeniami należy zapakować do baloników i wlać do nich wodę (tyle, by mieściły się w naszej dłoni), a potem szczelnie zawiązać.

- Do takiego balona można jeszcze dodać barwnik spożywczy, bądź farbę (...) - barwnik sprawia, że powstaje taka smuga, a farba sprawia, że to jest kolor całościowy - podpowiedziała animatorka.

Gotowe baloniki wkładamy do zamrażarki i wyjmujemy dopiero w Wigilię.

- Wygląda to zjawiskowo, jest bardzo ładne. Można tam włożyć nie tylko życzenia - np. jakieś plastikowe małe zabaweczki (...) lub pierścionek zaręczynowy - dodała Kasia Wierbiłowicz.

Rozpuszczanie kul

Po kilku dniach rozcinamy baloniki i wyjmujemy kule lodowe – i każdy może sobie wylosować na zasadzie ciasteczka z chińską wróżbą. Można też dać dedykowane życzenia (np. zabarwić kulę na dany kolor, żeby było wiadomo, który balonik jest dla kogo). Następnie polewamy roztworem wody z solą i kula spektakularnie się nam roztapia, a środku na każdego czekają specjalne życzenia .

- Możemy od razu zrobić edukację - dzieciaki nie wiedzą, że sól wspomaga rozpuszczanie wody, więc mogą być to właśnie eksperymenty - mówiła w Dzień Dobry TVN animatorka Kasia Wierbiłowicz.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości