W okresie przedświątecznym, kiedy zajmujemy się gotowaniem, sprzątaniem i innymi obowiązkami, chcemy znaleźć dzieciom jakąś rozrywkę. Można namówić nasze pociechy do wykonania oryginalnych życzeń zamkniętych w lodowej kuli. Jak je zrobić krok po kroku? W naszym programie pokazywała to animatorka Kasia Wierbiłowicz.
Życzenia zamknięte w lodzie
Tworzenie "lodowych życzeń" trwa kilka dni. Można zaprosić do tej zabawy całą rodzinę. Niech każdy coś napisze, potem zapakuje w kawałek folii spożywczej lub zalaminuje w taśmie klejącej. Następnie ruloniki z życzeniami należy zapakować do baloników i wlać do nich wodę (tyle, by mieściły się w naszej dłoni), a potem szczelnie zawiązać.
- Do takiego balona można jeszcze dodać barwnik spożywczy, bądź farbę (...) - barwnik sprawia, że powstaje taka smuga, a farba sprawia, że to jest kolor całościowy - podpowiedziała animatorka.
Gotowe baloniki wkładamy do zamrażarki i wyjmujemy dopiero w Wigilię.
- Wygląda to zjawiskowo, jest bardzo ładne. Można tam włożyć nie tylko życzenia - np. jakieś plastikowe małe zabaweczki (...) lub pierścionek zaręczynowy - dodała Kasia Wierbiłowicz.
Rozpuszczanie kul
Po kilku dniach rozcinamy baloniki i wyjmujemy kule lodowe – i każdy może sobie wylosować na zasadzie ciasteczka z chińską wróżbą. Można też dać dedykowane życzenia (np. zabarwić kulę na dany kolor, żeby było wiadomo, który balonik jest dla kogo). Następnie polewamy roztworem wody z solą i kula spektakularnie się nam roztapia, a środku na każdego czekają specjalne życzenia .
- Możemy od razu zrobić edukację - dzieciaki nie wiedzą, że sól wspomaga rozpuszczanie wody, więc mogą być to właśnie eksperymenty - mówiła w Dzień Dobry TVN animatorka Kasia Wierbiłowicz.
Zobacz też:
- Najpopularniejsi polscy projektanci ubrali misie Fundacji TVN. Który z nich jest najbardziej stylowy?
- Ostatnie święta Trumpów w Białym Domu. Czy w nowym roku Melania rozwiedzie się z Donaldem?
- Książę Karol i księżna Camilla pokazali świąteczną kartkę. Dopisuje im humor, mimo zerwania bożonarodzeniowej tradycji
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba