Jakie wybrać, by nie przemęczyć malucha? Kiedy zrezygnować?
Marnowanie żywności to wielki problem dzisiejszych czasów. Z uwagi na to powstał projekt "Lodówka na medal", który ma przeciwdziałać negatywnemu wpływowi tego zjawiska na klimat. W jaki sposób?
Przez trwającą pandemię, zdecydowanie zmniejszyła się aktywność fizyczna dzieci. W związku z tym w cyklu "(Od)wagi dzieciaki" szukamy sposobów, które pomogą zadbać o ich zdrowie. Jedną z rewelacyjnych aktywności jest łyżwiarstwo.
Pierwsze zabawy i gry integracyjne poznaje się już w przedszkolu oraz szkole podstawowej. Później wykorzystywane są w wielu innych grupach, od harcerstwa i koła studenckie, po wspólnoty wyznaniowe. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się w korporacjach jako forma tzw. team buildingu (z ang. budowanie zespołu). Oto pomysły i inspiracje na gry integracyjne dostosowane do grup wiekowych.
Zajęcia z robotyki dla dzieci stają się coraz popularniejsze. W ich trakcie malec nauczy się, jak zbudować, a następnie zaprogramować własnego robota. Do tego celu wykorzystuje się klocki do robotyki.
Im dzieci starsze, tym więcej elementów porannej rutyny mogą wykonywać samodzielnie. Aby im w tym pomóc, dobrym pomysłem jest zrobienie specjalnego organizera, który równocześnie zachęci ich do spełniania obowiązków, jak i wywoła uśmiech na twarzy.
W okresie przedświątecznym, kiedy zajmujemy się gotowaniem, sprzątaniem i innymi obowiązkami, chcemy znaleźć dzieciom jakąś rozrywkę. Można namówić nasze pociechy do wykonania oryginalnych życzeń zamkniętych w lodowej kuli. Jak je zrobić krok po kroku? W naszym programie pokazywała to animatorka Kasia Wierbiłowicz.
Większość dzieci marzy o tym, aby zostać strażakiem i jak superbohater, ratować ludzi z pożarów. Teraz ich marzenia się ziściły. Chłopcy i dziewczynki od najmłodszych lat mogą szkolić swoje umiejętności udzielania pomocy pod okiem doświadczonych strażaków.
Tańce dla dzieci to doskonała okazja na dostarczenie maluchom odpowiedniej ilości ruchu. Tańce dla przedszkolaków pomagają m.in. nauczyć się działania w grupie i dodają pewności siebie, dzięki czemu dzieci znacznie lepiej radzą sobie w codziennym życiu.
Organizacja czasu w ferie, kiedy dziecko zostaje w mieście, zawsze jest dla rodzica wyzwaniem. W dużych miastach sytuacja wygląda nieźle, bo są dostępne m.in. skate parki, miejskie domy kultury, lodowiska. A jak jakie atrakcje dla dzieci w czasie ferii przygotowała Chełmża i Białystok? Co dzieciaki mogą robić w chełmżyńskiej bibliotece i białostockim klubie żeglarskim?
Zobaczcie na jakie zajęcia warto zapisać dzieci od 0-5 lat. Jak wyglądają takie zajęcia i czego dzieci się podczas takich zajęć uczą?
Zuzanna Kobrzyński i Karolina Cikowska są założycielkami fundacji uczącej dziewczynki programowania. Dlaczego ją utworzyły? Czy dużo jest chętnych? Kim są mentorki dziewczynek?
Niestety jest ono również kłopotliwe dla rodziców. Monika Perkowska, psycholog dziecięcy zwróciła uwagę, że obecnie większość zabaw naszych dzieci nie jest swobodna, a kierowana. Chodzi tu o wszystkie organizowane zajęcia pozalekcyjne. Co zrobić gdy nasza pociecha się nudzi? Podsuwać mu propozycje czy pozwolić na swobodę i relaks? Drugim gościem Dzień Dobry TVN była Anna Kaplińska, mama 8-letniego Stefana i 11-letniej Zosi.
Jak zaplanować sobie dzień, kiedy w domu rządzi czwórka dorastających maluchów? Sara, Nikola i Kevin to żywe dzieci, które chcą skupiać na sobie jak najwięcej uwagi. Jak w tym ferworze zapanować nad całą czwórką, tym bardziej że Pani Donata musi opiekować się najmłodszym, trzymiesięcznym Alanem? Co powinna zrobić mama, by ujarzmić najbardziej buntowniczą Sarę? Jak zaradzić temu, by najstarsza córka nie czuła się odrzucona?