Newsy

Pociąg potrącił 14-letnią dziewczynkę. Nastolatka nie żyje

Newsy

TVN24/x-news

Do tragicznego wypadku doszło w Zielonej Górze Przylepie w czwartek wieczorem. Pociąg potrącił dziewczynkę, która prawdopodobnie przechodziła przez tory w nieoznaczonym miejscu. Nastolatkę reanimowano, jednak nie udało się uratować jej życia.

W Zielonej Górze Przylepie pociąg osobowy śmiertelnie potrącił 14-letnią dziewczynkę. Trwa ustalanie przyczyny i okoliczności wypadku, ruch pociągów został wstrzymany – poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Nastolatka potrącona przez pociąg

Zgłoszenie o potrąceniu wpłynęło do służb w czwartek, krótko przed godz. 18. Nastolatka została potrącona przez pociąg PKP Intercity relacji Świnoujście - Kraków. Była reanimowana, ale nie udało się jej uratować.

Z wstępnych ustaleń wynika, że dziewczynka najprawdopodobniej znalazła się na torach w miejscu, gdzie nie ma wyznaczonego przejścia bądź przejazdu.

Jak informowała Stanisławska, na miejscu pracowali policjanci, którzy prowadzili oględziny i inne czynności pod nadzorem prokuratora. Maszynista pociągu był trzeźwy. Z wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Zielona Góra. Wstrzymano ruch pociągów

Jak poinformował PAP rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, w związku z wypadkiem ruch pociągów między Czerwieńskiem a Zieloną Górą został wstrzymany w czwartek na dwie godziny.

Zobacz wideo: Dwóch nastolatków szło po torach. Zginęli potrąceni przez pociąg

Zobacz też:

Żona Piotra Adamczyka w szpitalu: "Bardziej boli miesiączka przy endometriozie niż rany dzień po operacji"

Czarny rynek szczepionek przeciwko COVID-19. Ile handlarze chcą za dwie dawki preparatu?

Turysta, który spędził noc w okolicy Morskiego Oka, jest już bezpieczny. Zobacz niezwykłe zdjęcia z akcji ratunkowej

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości