Newsy

Uprowadził 11-latka z placu zabaw, a później zamordował. Jest akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi M.

Newsy

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
RMF FM/PAP
policja

Sprawa zabójstwa 11-letniego Sebastiana z Katowic wstrząsnęła całą Polską. Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi M. Mężczyzna odpowie m.in. za uprowadzenie i zabicie chłopca.

Zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic

Tomasz M. usłyszał już zarzuty, po tym, jak porwał, a następnie brutalnie zamordował 11-letniego Sebastiana. Chłopak 22 maja 2021 r. wyszedł na plac zabaw w Dąbrówce Małej w Katowicach i miał wrócić do domu o godz. 19, ale wysłał mamie sms, w którym poprosił o zgodę na przedłużenie zabawy o pół godziny. Mama się zgodziła, ale Sebastian nie wrócił do domu i nie nawiązał już kontaktu z bliskimi. Wtedy zaniepokojona kobieta zawiadomiła policję. Zaangażowały się służby, rodzina i mieszkańcy. Niestety, już następnego dnia znaleziono jego ciało ukryte w fundamentach budowanego garażu. Było przygotowane do zamurowania. Dziennikarze "Uwagi! TVN" jako pierwsi, wspólnie z policją, odtworzyli ostatnie godziny życia chłopca.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Tomasz M. był już wcześniej karany za uprowadzenie dziecka. Kilkanaście lat temu porwał spod sklepu małego Dawida.

Jest akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi M.

Tomasz M. odpowie przed sądem łącznie za siedem przestępstw. Zarzuty wobec niego dotyczą nie tylko zabójstwa Sebastiana - jeszcze przed tą zbrodnią miał wykorzystać seksualnie dwoje innych dzieci. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Sosnowcu.

W maju tego roku prokuratura otrzymała opinię biegłych po tym, jak mężczyzna został poddany kilkutygodniowej obserwacji psychiatrycznej. Specjaliści uznali, że mężczyzna był poczytalny w chwili zabójstwa Sebastiana i innych zarzucanych mu przestępstw. Może zatem odpowiadać karnie. Grozi mu dożywocie. Od czasu zatrzymania jest w areszcie. Wszystko wskazuje na to, że proces będzie toczył się z wyłączeniem jawności. Ostateczną decyzję w tym względzie, podejmie jednak sąd.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: RMF FM/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Patryk_Kosmider/Getty Images

Pozostałe wiadomości