Została zamordowana pod budynkiem prokuratury na oczach 7-letniego syna. "Tata zabił mamę"

Uwaga! TVN: Matka dwójki dzieci zginęła przed budynkiem prokuratury
Uwaga! TVN: Matka dwójki dzieci zginęła przed budynkiem prokuratury
Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
Uwaga! TVN. Sprawa 12-latki z okolic Włocławka przypomina historię Kopciuszka
Uwaga! TVN. Sprawa 12-latki z okolic Włocławka przypomina historię Kopciuszka
Uwaga TVN. Mężczyzna dwa razy podpali dom
Uwaga TVN. Mężczyzna dwa razy podpali dom
Uwaga! TVN. 80-letnia pani Zofia żyje w dramatycznych warunkach
Uwaga! TVN. 80-letnia pani Zofia żyje w dramatycznych warunkach
"Uwaga! TVN". Dlaczego dzieci chcą zostać influencerami?
"Uwaga! TVN". Dlaczego dzieci chcą zostać influencerami?
Uwaga! TVN. Pędzący kierowca zabił 9-latka na pasach
Uwaga! TVN. Pędzący kierowca zabił 9-latka na pasach
Uwaga! TVN. Kulisy Sławy Daniela Olbrychskiego
Uwaga! TVN. Kulisy Sławy Daniela Olbrychskiego
Uwaga! TVN Zginął 22-letni operator suwnicy. Pracował mimo ekstremalnych warunków pogodowych
Uwaga! TVN Zginął 22-letni operator suwnicy. Pracował mimo ekstremalnych warunków pogodowych
Uwaga! TVN: Wykupili catering dietetyczny i czują się oszukani
Uwaga! TVN: Wykupili catering dietetyczny i czują się oszukani
Uwaga! TVN: Kiedy Julek zasypia, przestaje oddychać. Potrzebne jest Wasze wsparcie!
Uwaga! TVN: Kiedy Julek zasypia, przestaje oddychać. Potrzebne jest Wasze wsparcie!
Uwaga! TVN: Zuzia żyła zaledwie sześć tygodni
Uwaga! TVN: Zuzia żyła zaledwie sześć tygodni
Uwaga! TVN. Mama Izy z Pszczyny wstrząśnięta raportem po kontroli w szpitalu
Uwaga! TVN. Mama Izy z Pszczyny wstrząśnięta raportem po kontroli w szpitalu
Uwaga! TVN: Rodzice tygodniami siedzą z dziećmi na kwarantannie
Uwaga! TVN: Rodzice tygodniami siedzą z dziećmi na kwarantannie
Uwaga! TVN: Mama ciężko chorej Julki marzyła, by kiedyś spacerować z córką za rękę. Los napisał inny scenariusz
Uwaga! TVN: Mama ciężko chorej Julki marzyła, by kiedyś spacerować z córką za rękę. Los napisał inny scenariusz
Uwaga! TVN: Operacja "Śluza". "Plan był taki, że Unia Europejska przyjmie migrantów"
Uwaga! TVN: Operacja "Śluza". "Plan był taki, że Unia Europejska przyjmie migrantów"
Uwaga! TVN: Przesunął ścianę sąsiada, żeby powiększyć swoje mieszkanie
Uwaga! TVN: Przesunął ścianę sąsiada, żeby powiększyć swoje mieszkanie
Uwaga! TVN. 10-letni Tomek utknął w płonącym samochodzie
Uwaga! TVN. 10-letni Tomek utknął w płonącym samochodzie
Uwaga! TVN Kto organizuje pokazy dla seniorów?
Uwaga! TVN Kto organizuje pokazy dla seniorów?
Dziś finał świątecznej akcji „Uwagi!” i Fundacji TVN
Dziś finał świątecznej akcji „Uwagi!” i Fundacji TVN
Uwaga! TVN. Interwencja w schronisku dla zwierząt w Wojtyszkach
Uwaga! TVN. Interwencja w schronisku dla zwierząt w Wojtyszkach
Uwaga! TVN. Ojciec powiedział, że zabiera dzieci na wakacje do Pakistanu
Uwaga! TVN. Ojciec powiedział, że zabiera dzieci na wakacje do Pakistanu
Uwaga! TVN: Walczy z samochodozą. "Chcę otworzyć ludziom oczy"
Uwaga! TVN: Walczy z samochodozą. "Chcę otworzyć ludziom oczy"
Uwaga! TVN. Pani Ania zmarła 10 godzin po wypisaniu ze szpitala
Uwaga! TVN. Pani Ania zmarła 10 godzin po wypisaniu ze szpitala
Uwaga! TVN. Oprawcy Bożeny Wołowicz na wolności
Uwaga! TVN. Oprawcy Bożeny Wołowicz na wolności
Uwaga! TVN: Schorowany 62-latek napadnięty na działkach
Uwaga! TVN: Schorowany 62-latek napadnięty na działkach
Uwaga! TVN: Sprawa Bożeny Wołowicz
Uwaga! TVN: Sprawa Bożeny Wołowicz
Uwaga! TVN. Jak wyglądają święta 80-letniej Pani Danieli?
Uwaga! TVN. Jak wyglądają święta 80-letniej Pani Danieli?
Pani Natalia, matka dwójki dzieci i nauczycielka szkoły morskiej, została zamordowana przez swojego partnera pod budynkiem prokuratury, do której udała się złożyć zeznania. Świadkiem tragedii był jej 7-letni syn oraz matka napastnika. Niewyobrażalna tragedia nie zakończyła dramatu dzieci zamordowanej. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.

Uwaga! TVN. Zabójstwo pod prokuraturą

Był wtorek około godz. 15:45-letnia pani Natalia pojechała do prokuratury, żeby złożyć zeznania. - Na Facebooku wyświetlił mi się post, że doszło do morderstwa, że mężczyzna zadźgał kobietę pod prokuraturą i że była to nauczycielka szkoły morskiej. Zobaczyłam na zdjęciu rower i torebkę mamy – mówi nastoletnia córka ofiary.

Sprawca użył noża. - Nie był to jeden cios tylko, co najmniej siedem. To był mord i egzekucja na oczach mojego brata, bo on tam był. Siedmioletni brat powiedział mi później, że tata zabił mamę – opowiada zdruzgotana nastolatka. I dodaje: - O ile on będzie pamiętał coś z tej sytuacji, to tylko traumę. Boję się, że to, co się wydarzyło, przesłoni dobre emocje, które były wcześniej.

Na miejscu zbrodni była też matka mordercy. Zdarzenie widzieli świadkowie, jest też zapis monitoringu. Sprawca przyznał się do winy. - Napastnik zaatakował kobietę i zadał jej co najmniej kilka ciosów nożem, powodując jej zgon. Następnie dokonał samookaleczenia, w postaci przecięcia sobie lewego nadgarstka – mówi Alicja Macugowska-Kyszk z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Rodzina sprawcy, znajomi i większość sąsiadów nie chciała rozmawiać z telewizją.

Miesiąc przed zabójstwem Mateusz N. udzielił wywiadu lokalnej telewizji. - W mojej sprawie pani prokurator przez rok nic nie zrobiła – skarżył się wówczas N.

Czy mężczyzna mógł planować zbrodnię? - Plan jest racjonalny, kiedy sprawca może ukryć zwłoki albo uciec z Polski, jakoś zapewnić sobie bezkarność. A tu dokonał samookaleczania – chodzi o upust emocji, wbrew temu co się myśli, ma to znaczenie terapeutyczne. Zapewniło mu pojechanie do szpitala – tłumaczy doktor Jerzy Pobocha.

Świnoujście. Morderstwo pod prokuraturą

Pani Natalia poznała Mateusza N. w 2013 roku. - Ona miała wtedy córkę z poprzedniego związku. Chciała mieć jeszcze jedno dziecko. Chciała stworzyć pełną rodzinę – opowiada siostra ofiary. - On dość szybko z nami zamieszkał. Również szybko pojawił się mój brat. I był z nami, do momentu kiedy zniknął – mówi córka ofiary.

- Mateusz trafił do więzienia. Ona na niego czekała, bo chciała, żeby syn miał ojca. A do więzienia trafił za sprawy z przeszłości, za rozboje i kradzieże – opowiada siostra ofiary. I dodaje: - On oczywiście mówił jej, że to przez błędy młodości i już taki nie jest. Ona naiwnie wierzyła, że jak wróci, to będzie dobrze.

- Był poszukiwany, były listy gończe, nakazy aresztowania. Potem areszt jeden i drugi. Więzienie w Polsce i w Niemczech. On tak naprawdę bywał w naszym życiu, a nie w nim był – mówi córka ofiary.

Żadna z instytucji nie chce aktualnie udzielać żadnych oficjalnych informacji na temat sprawcy. Wszyscy zasłaniają się dobrem śledztwa i trwającym postępowaniem.

Przemoc

- Kiedy wyszedł z więzienia, jakoś w kwietniu ubiegłego roku, zaczął uaktywniać się jego agresywny i negatywny stosunek do mnie. Byłam świadkiem jak popychał mamę, jak krzyczał i rzucał rzeczami. Raz popchnął ją, żeby dostać się do mnie, bo chciał mnie uderzyć. Zrobił to z powodu absurdalnej sytuacji, bo wyrwałam mu cukierki z ręki i powiedziałam, że to moje. A on napluł mi w twarz – relacjonuje córka ofiary.

- Potem nie mógł pogodzić się z tym, że Natalia wyrzuciła go z domu. A wyrzuciła go, bo był przeciwko jej córce. Rzucił się na nią i oskarżał o to, że oni wszyscy się kłócą – mówi siostra ofiary.

Z nieoficjalnym źródeł wiadomo, że Mateusz N. miał pseudonim "Szakal". Jego kryminalna przeszłość to kradzieże i włamania. Uzyskaliśmy informacje, że "Szakal" na swoją partnerkę Natalię pisał donosy do pracy, szantażował ją i straszył.

- Wszedł przez balkon do naszego domu. Miał trytytki, linę i nóż. Zrobił to o piątej rano. I z pełną świadomością mówię, że wszedł z chęcią zabicia nas. Zabrał nam telefony, zagroził, że jak tylko zaczniemy krzyczeć, to nas pozabija. Powiedział do mamy, że albo się zabije na moich oczach, albo on zabije mnie – opowiada córka pani Natalii.

- Z relacji siostry wiem, że na kolanach prosiła go, żeby zabił ją, a nie dzieci. A przyszedł w konkretnym celu, żądać tego, żeby Natalia wycofała zarzuty, na co się oczywiście zgodziła. Powiedział, że jak tego nie zrobi, to wróci i najpierw zabije jej córkę, później ją, a na końcu syna i siebie – opowiada siostra pani Natalii.

- Pokrzywdzona zrobiła wszystko, co mogła. Zawiadomiła policję, zainicjowała postępowanie karne. Broniła się przed tym sprawcą, na ile się dało – mówi adwokat Michał Marszał. - W tego typu sprawach często zdarza się, że ofiara boi się sprawcy (...). I ten wykorzystuje wszelkie możliwości, żeby ofiara wycofała to zawiadomienie – dodaje Marszał.

Dzieci

Siostra pani Natalii zajmuje się dziś jej dziećmi. - Kocham je, są moją rodziną i są dla mnie najważniejsi. I niestety przypomina mi się sytuacja ze stycznia, kiedy leżałyśmy razem z siostrą i oglądałyśmy telewizję i ona powiedziała: "Boże, jak ja kocham moje dzieci. Wiesz, że jak on mnie zabije, to się nimi zajmiesz?". Powiedziałam jej, że nic takiego się nie wydarzy. Na co ona powiedziała, że może się zdarzyć i chce, żebym powiedziała, że się nimi zajmę. Powiedziałam, że to oczywiste – przywołuje siostra ofiary.

Niewiarygodna tragedia syna i córki pani Natalii nie kończy dramatycznej historii. W dniu zabójstwa rodzeństwo zostało rozdzielone. Chłopiec zniknął.

- Dziecko było świadkiem zdarzenia [śmierci matki – przy. red.]. W momencie kiedy doszło do tragedii, osobą najbliższą, która była w pobliżu, była babcia małoletniego, czyli matka sprawcy. W jeszcze niewyjaśniony dla mnie sposób stało się tak, że dziecko zostało pozostawione pod opieką tej babci, która następnie nie chciała wydać dziecka innym członkom rodziny – mówi Michał Marszał.

- Pani Elżbieta krzyczała do mnie z okna, że nigdy nie dostanę dziecka i nigdy go nie zobaczę – opowiada siostra pani Natalii.

- Sąd Rodziny w Świnoujściu w trybie pilnym wydał decyzję procesową, do której babcia się nie zastosowała, w związku z czym sąd wydał kolejną decyzję o przymusowym odbiorze dziecka. I szczęśliwie ta sprawa została rozwiązana w ten sposób, że dziecko zostało odzyskane – mówi Michał Marszał.

- Nikt mi nie zwróci mamy. Mimo tego, że jestem prawie pełnoletnia, to ona kładła mi pod poduszkę prezenty na Mikołaja. Nikt mi nie zwróci mamy, która czekała na sezon wakacyjny, bo będą gofry. Nikt mi nie zwróci najpiękniejszej mamy, jaką miałam. Żadna kara dla niego nie będzie współmierna do tego, co doświadczyłam – kwituje córka pani Natalii.

Cały materiał na stronie programu Uwaga TVN.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: Uwaga! TVN

Źródło zdjęcia głównego: Uwaga! TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

13-osobowa rodzina Clarke jest już w Tajlandii. To nie koniec ich dalekich podróży

13-osobowa rodzina Clarke jest już w Tajlandii. To nie koniec ich dalekich podróży

"Wymarzony Szkolny Obiad". Poznaj przepisy na dania, które pokocha każdy uczeń
Materiał promocyjny

"Wymarzony Szkolny Obiad". Poznaj przepisy na dania, które pokocha każdy uczeń

W tym szpitalu przeprowadza się pionierskie operacje serca. "To jest rewolucja"

W tym szpitalu przeprowadza się pionierskie operacje serca. "To jest rewolucja"

Kultowa gra powraca w nowej odsłonie. Mistrz Scrabble zdradza "najdroższe słowo"
Materiał promocyjny

Kultowa gra powraca w nowej odsłonie. Mistrz Scrabble zdradza "najdroższe słowo"

Komentarze lektora w "Hotelu Paradise" to złoto. Zestawienie zabawnych fragmentów i ciętych ripost

Komentarze lektora w "Hotelu Paradise" to złoto. Zestawienie zabawnych fragmentów i ciętych ripost

Małgorzata Rozenek-Majdan wskoczyła do wanny pełnej lodu: "Nie wypada tego nie zrobić"

Małgorzata Rozenek-Majdan wskoczyła do wanny pełnej lodu: "Nie wypada tego nie zrobić"

Omegamania – poznaj kwasy Omega-3! Jak wspierają zdrowie?
Materiał promocyjny

Omegamania – poznaj kwasy Omega-3! Jak wspierają zdrowie?

Dorota Szelągowska odważnie o rozstępach na brzuchu: "Obiektywnie okropne, ale są moje"

Dorota Szelągowska odważnie o rozstępach na brzuchu: "Obiektywnie okropne, ale są moje"

Jak postawić na nogi monsterę? Ekspert zdradza sprawdzone sposoby

Jak postawić na nogi monsterę? Ekspert zdradza sprawdzone sposoby

Jak koledzy ze studiów postrzegają Oliwię Bieniuk?

Jak koledzy ze studiów postrzegają Oliwię Bieniuk?

Zacznij dzień słodkim, zdrowym śniadaniem. Poznaj dodające energii dania według Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Zacznij dzień słodkim, zdrowym śniadaniem. Poznaj dodające energii dania według Darii Ładochy

"Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień
Materiał promocyjny

"Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień

Mefedron na wyciągnięcie ręki. Jak poznać uzależnienie u dziecka? Czat z ekspertem

Mefedron na wyciągnięcie ręki. Jak poznać uzależnienie u dziecka? Czat z ekspertem

Kim jest zwycięzca "Czas na Show. Drag Me Out"? To mistrz świata i mąż znanej aktorki

Kim jest zwycięzca "Czas na Show. Drag Me Out"? To mistrz świata i mąż znanej aktorki

Czy można wejść do restauracji lub baru z psem? GIS przypomina

Czy można wejść do restauracji lub baru z psem? GIS przypomina

Pogoda na weekend. Termometry mogą wskazać nawet 27 kresek

Pogoda na weekend. Termometry mogą wskazać nawet 27 kresek

Efekt placebo wciąż wykorzystuje się w medycynie. Na czym polega?

Efekt placebo wciąż wykorzystuje się w medycynie. Na czym polega?

Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

"Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

"Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

Znamy finalistów XV edycji konkursu Sukcesu Pisanego Szminką

Znamy finalistów XV edycji konkursu Sukcesu Pisanego Szminką

"Przypalone ciasto warto wytrzeć tarką"

"Przypalone ciasto warto wytrzeć tarką"

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

Pył znad Sahary powrócił do Polski. Dla tej grupy osób jest szczególnie groźny

Pył znad Sahary powrócił do Polski. Dla tej grupy osób jest szczególnie groźny

Kolejny sukces Taylor Swift. 34-latka debiutuje na liście światowych miliarderów

Kolejny sukces Taylor Swift. 34-latka debiutuje na liście światowych miliarderów

Najlepsze podkłady na lato 2024. Czym się kierować, wybierając ten kosmetyk?

Najlepsze podkłady na lato 2024. Czym się kierować, wybierając ten kosmetyk?

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Są bliźniaczkami syjamskimi, lecz mają inną orientację. Jak wygląda ich życie seksualne?

Są bliźniaczkami syjamskimi, lecz mają inną orientację. Jak wygląda ich życie seksualne?

Kuba Wesołowski znów zostanie tatą. Żona aktora pochwaliła się ciążowym brzuszkiem

Kuba Wesołowski znów zostanie tatą. Żona aktora pochwaliła się ciążowym brzuszkiem

Uniwersalne motywy na maturę z polskiego. Poznaj najpopularniejsze motywy literackie i zrób sobie powtórkę

Uniwersalne motywy na maturę z polskiego. Poznaj najpopularniejsze motywy literackie i zrób sobie powtórkę

In vitro w Polsce: Ministerstwo Zdrowia przedstawia szczegóły programu. "Przywracamy nadzieję"

In vitro w Polsce: Ministerstwo Zdrowia przedstawia szczegóły programu. "Przywracamy nadzieję"

Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

Mama lekarz mówi na co nie pozwala dzieciom w domu. "Nie ma mowy"

Mama lekarz mówi na co nie pozwala dzieciom w domu. "Nie ma mowy"

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

Gruszki to idealny owoc dla zmagających się z tą chorobą. Sprawdź, dlaczego

Gruszki to idealny owoc dla zmagających się z tą chorobą. Sprawdź, dlaczego