morderstwo

  morderstwo

  Paweł Kiliański, nasz redakcyjny kolega, zginął 27 marca. Do tej pory nie udało się aresztować sprawcy, ponieważ Kamil Ż., któremu postawiono zarzuty uciekł za granicę. Bez decyzji o tymczasowym aresztowaniu nie da się go ścigać poza terytorium Polski. Tomasz Patora w swoim reportażu bada, jak doszło do tego, że sprawca wyjechał, a najbliższe posiedzenie sądu zaplanowane jest na ponad miesiąc po zdarzeniu.

  Raper Archie Eversole, znany z hitu "We Ready", nie żyje. 37-latek został postrzelony, a o zabójstwo oskarżono jego brata, Alexandra Krausa. Mężczyźnie początkowo postawiono zarzut napaści. Ostatecznie czyn zakwalifikowano jako morderstwo.

  Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek przekazał dziennikarzom, że prokurator badający sprawę zabójstwa Aleksandry i Oliwii Wieczorek, otrzymał w środę 2 marca wyniki badań DNA. Szczegółowe analizy pozwoliły na ustalenie tożsamości zamordowanych kobiet, których ciała znaleziono w płytkich, leśnych grobach. Znana jest też przyczyna śmierci jednej z nich.

  To jedna z najbardziej tajemniczych zagadek kryminalnych na świecie. Nigdy nie ujęto sprawcy, choć wodził policję za nos, wysyłając do prasy zaszyfrowane wiadomości. Oficjalnie mówi się o 5 ofiarach Zodiaka, ale on sam wyznał, że ma na swoim koncie ponad 30 morderstw. Właśnie pojawiły się nowe doniesienia na temat mordercy, który od lat 60. pozostawał nieuchwytny.

  Pogrzeb zamordowanego Sebastiana został zaplanowany na sobotę, 29 maja. Msza odbyła się w kościele p.w. św. Antoniego w Dąbrówce Małej, po której nastąpiło odprowadzenie trumny z ciałem chłopca do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu parafialnym. 11-latka pożegnała rodzina, przyjaciele oraz tłumy mieszkańców.

  Sny potrafią zaskakiwać swoją fabułą. Nieraz jest ona kompletnie niezrozumiała i pozbawiona sensu, czasami stanowi projekcję wydarzeń, które spotkały nas danego dnia, a jeszcze innym razem występują w niej różne symbole. Co może oznaczać sen o morderstwie?