morderstwo

  morderstwo

  To jedna z najbardziej tajemniczych zagadek kryminalnych na świecie. Nigdy nie ujęto sprawcy, choć wodził policję za nos, wysyłając do prasy zaszyfrowane wiadomości. Oficjalnie mówi się o 5 ofiarach Zodiaka, ale on sam wyznał, że ma na swoim koncie ponad 30 morderstw. Właśnie pojawiły się nowe doniesienia na temat mordercy, który od lat 60. pozostawał nieuchwytny.

  Pogrzeb zamordowanego Sebastiana został zaplanowany na sobotę, 29 maja. Msza odbyła się w kościele p.w. św. Antoniego w Dąbrówce Małej, po której nastąpiło odprowadzenie trumny z ciałem chłopca do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu parafialnym. 11-latka pożegnała rodzina, przyjaciele oraz tłumy mieszkańców.

  Sny potrafią zaskakiwać swoją fabułą. Nieraz jest ona kompletnie niezrozumiała i pozbawiona sensu, czasami stanowi projekcję wydarzeń, które spotkały nas danego dnia, a jeszcze innym razem występują w niej różne symbole. Co może oznaczać sen o morderstwie?

  Tą zbrodnią 16 lat temu żyła cała Polska. W jednym z bloków na warszawskim Ursynowie znaleziono ciało grafika, pisarza, fotografa, architekta, ale przede wszystkim malarza - Zdzisława Beksińskiego. Niemal natychmiast pojawiły się różne teorie związane z jego śmiercią - choćby ta, że sam zaaranżował swoją śmierć. Wskazywać miała na to twórczość artysty. Prawda okazała się zupełnie inna.

  Krzysztof Chmielewski, polski podróżnik miał 38 lat. Meksyk był 51. państwem, które odwiedził. Ostatnia podróż Krzysztofa Chmielewskiego wiodła z Kanady do Argentyny. Polak przemieszczał się rowerem. Kontakt z rowerzystą urwał się pod koniec kwietnia. Jego ciało znaleziono przez przypadek w wąwozie. Według oficjalnej wersji, jaką podała meksykańska prokuratura, podróżnik zginął potrącony przez ciężarówkę, która zepchnęła go w przepaść. Miejscowi uważają jednak, że doszło do morderstwa. Czy Polak znalazł się w niewłaściwym miejscu i czasie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy podróżniczkę Beatę Pawlikowską, która wiele razy była w Meksyku. Czy w czasie podróży zdarzały się niebezpieczne sytuacje? Jakie Beata ma rady dla podróżujących do Ameryki Łacińskiej?

  Paweł Tuchlin (zwany Skorpionem) był najgroźniejszym seryjnym mordercą w dwudziestowiecznej Polsce. Został skazany na karę śmierci za zabójstwo 9 kobiet i usiłowanie kolejnych 11 morderstw. Pierwszego napadu dokonał w 1975 roku, a ostatniego - w 1983 roku. Dlaczego milicji tak długo zajęło złapanie Tuchlina? Co mogło doprowadzić do jego dewiacji? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarza śledczego Krzysztofa Wójcika, który zainteresował się historią tego mordercy. Natomiast drugiego naszego gościa - socjologa i kryminologa Pawła Moczydłowskiego zapytaliśmy, co sprawia, że człowiek staje się seryjnym zabójcą.

  W nocy 15 marca br. do jednego z domów w Cerekwicy Starej wszedł 22-letni mężczyzna, a następnie zabił nożem niedoszłych teściów, ugodził w brzuch swoją ciężarną partnerkę i ranił jej siostrę. Co było motywem napadu? Co wiadomo o mordercy? W jakim stanie jest młoda kobieta i jej dziecko? Zapytaliśmy o to reportera Uwagi Jakuba Dreczkę, który zajął się tą sprawą. Obok niego na naszej kanapie usiadła psycholog Katarzyna Klimko-Damska.

  Kilka miesięcy temu 19-letni Dominik K. pchnął nożem partnera matki, a ją samą poważnie ranił nożem w brzuch. Następnie wykonał telefon: "Babciu, pozabijałem ich". Sam też wezwał policję. Babcia Dominika chce uniewinnienia swojego wnuka. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy prof. Zbigniewa Nęckiego, psychologa społecznego. Okazało się, że chłopak był w domu ofiarą przemocy. Jego własna matka okradała go, by zdobyć pieniądze na alkohol. Czy agresja ze strony najbliższych osób może być wyjaśnieniem zachowania nastolatka?

  O szczegółach sprawy, którą żyje cała Polska opowiedział nam Norbert Kowalski, dziennikarz Głosu Wielkopolskiego. Jakie były przyczyny morderstwa, do którego doszło w poznańskiej kamienicy? Czy eksplozję spowodował gaz, czy może materiały wybuchowe? Co wiemy o przyczynach tragedii? Zobaczcie!

  Policjanci z Archiwum X zatrzymali Roberta J. - mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo i oskórowanie studentki. Do morderstwa doszło 19 lat temu. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarza Superwizjera Michała Fuję, który był zaangażowany w rozwiązanie sprawy. Dlaczego dziennikarze Superwizjera interesowali się Robertem J. przed jego zatrzymaniem? Znaleźli nowych świadków?