Newsy

Potrącił 12-letnią dziewczynkę na przejściu dla pieszych. Dziecko nie przeżyło wypadku 

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
Wypadek przejście dla pieszych

Trójka nastolatków przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Jeden z samochodów zatrzymał się, aby ustąpić im pierwszeństwa, niestety inny kierowca tego nie zrobił i potrącił 12-latkę. Mimo godzinnej reanimacji dziewczynka zmarła. Sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Żabno. Potrącił 12-latkę na przejściu dla pieszych

Do tragicznego wypadku doszło w Żabnie na Pomorzu. Zdarzenie miało miejsce w Wielkanoc około godziny 14 na drodze wojewódzkiej nr 235. Rzeczniczka policji w Chojnicach Justyna Przytarska poinformowała o wstępnych ustaleniach funkcjonariuszy.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Kierujący jadący od strony Brus zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, ustępując pierwszeństwa trójce nastolatków, którzy przechodzili przez oznakowane przejście dla pieszych, a kierujący jadący z kierunku Chojnic z nieustalonych przyczyn nie ustąpił pierwszeństwa pieszym - czytamy na stronie tvn24.pl. - W wyniku czego potrącił 12-letnią dziewczynkę - dodaje funkcjonariuszka.

12-latka śmiertelnie potrącona na przejściu

Pomimo ponadgodzinnej akcji ratującej życie dziewczynka nie przeżyła.

- Zgodnie z decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych, a mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - tłumaczy funkcjonariuszka.

Sprawą zajmie się prokuratura, a policjanci będą ustalać przyczyny i okoliczności zdarzenia. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Za spowodowanie wypadku z ofiarą śmiertelną grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej informacji - TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Galina Sviryiaeva/Getty Images

Pozostałe wiadomości