Prognoza pogody na 16 dni. Termometry wskażą nawet 20 stopni

Aktualizacja:
Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Zielona łąka pokryta żółtymi kwiatami, nad nią błękitne niebo. Prognoza pogody.

Święta wielkanocne nie przyniosły korzystnych zmian w pogodzie. Niemal w całym kraju odnotowano spadek temperatur, a poranne przymrozki dały się we znaki nie tylko kierowcom. Niestety chłodna aura utrzymywać się będzie jeszcze przez najbliższe dni. Z kolei w ostatnim tygodniu kwietnia można spodziewać się ocieplenia. Termometry mogą wskazać nawet 20 stopni Celsjusza. Co jeszcze przewiduje prezenter tvnmeteo.pl, Tomasz Wasilewski, w swojej autorskiej prognozie pogody na 16 dni?

Wielkanoc z przymrozkami

W połowie kwietnia do Polski dotarło zimne powietrze z północy, dlatego Wielkanoc rozpoczęła się porannymi przymrozkami. Podobna aura będzie utrzymywać się jeszcze przez kilka dni po świętach. Odpowiada za to wyż znajdujący się na Skandynawią i Bałtykiem, który spycha powietrze do naszej części Europy. Jak podaje tvn24.pl, główny strumień tego chłodu płynie z północnego wschodu kontynentu i przez jego centrum dociera aż do Bałkanów.

Wiosna

Wiosna, ach to ty!
Wiosna, ach to ty!Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

W nadchodzących dniach nie powinniśmy liczyć na ocieplenie. Przyniosą one temperaturę utrzymującą się w granicach 7-12 st. Celsjusza. Na szczęście długo oczekiwane zmiany w pogodzie mają nadejść w ostatnim tygodniu kwietnia.

Prognoza pogody na 16 dni

Poświąteczne dni mogą okazać się chłodne. Zdaniem Tomasza Wasilewskiego, w najbliższym tygodniu termometry wskazywać będą nie więcej niż 12 st. Celsjusza. Dopiero kolejny weekend może przynieść długo wyczekiwane ocieplenie. Temperatura powietrza wzrośnie najpierw do 17, a później do 19 st. Celsjusza.

Pogodnie zapowiada się cały ostatni tydzień kwietnia. W tych dniach temperatura może wynieść nawet 20 st. Celsjusza. Z początkiem maja zrobi się trochę chłodniej. Termometry wskażą od 10 do 15 st. Celsjusza.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Larysa Pashkevich/Getty Images

Pozostałe wiadomości