Hobby

Polska fotografka psów wyróżniona w ogólnoświatowym konkursie. Jak powstało to wyjątkowe ujęcie?

Hobby

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Polka wyróżniona w ogólnoświatowym konkursie fotograficznym
Polka wyróżniona w ogólnoświatowym konkursie fotograficznym Dzień Dobry TVN
wideo 2/28

Iza Łysoń od 13 lat zajmuje się fotografią psów. Kobieta nie przypuszczała, że zrobione przez przypadek zdjęcie jej 4,5-letniej suczki Opium, zyska tak dużą popularność. Wyjątkowe ujęcie wyróżniono w ogólnoświatowym konkursie fotograficznym. W jakich okolicznościach powstała ta fotografia? O tym jej autorka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Fotografka wyróżniona w ogólnoświatowym konkursie

Iza Łysoń ma dopiero 25 lat, a już może pochwalić się międzynarodowym sukcesem. Kobieta zdobyła prestiżowe wyróżnienie w największym konkursie fotograficznym na świecie - Sony World Photography Awards. Fotografia została wyróżniona w kategorii "Motion". Gdzie powstało to nagrodzone zdjęcie?

- W Szwajcarii i w sumie zostało zrobione przez przypadek, bo pojechałam tam po coś zupełnie innego. Chciałam zrobić zdjęcie w jaskini lodowej - wyjaśnia Iza. - Po plenerze pojechałam nad wodospad i już właściwie skończyłam całą sesję, gdy zza góry wyszło słońce i zaczęło przyświecać przez wodospad, więc musiałam powtórzyć sesję od nowa i to są właśnie ostatnie kadry - dodaje.

Jak wykonać idealne ujęcie psa w ruchu?

Jej pasja do fotografowania psów trwa już 13 lat. To właśnie wtedy Iza dostała swojego wymarzonego szczeniaka rasy Golden Retriever - Lunę. Rodzice dostrzegli w jej zdjęciach potencjał i zdecydowali się na zakup pierwszego aparatu. Dziś 25-latka może pochwalić się imponującą kolekcją fotografii.

Fotografce najczęściej pozuje jej 4,5 letni pies rasy bordercollie Opium. Jak kobiecie udaje się uchwycić suczkę w idealnych kadrach? Właścicielka wykorzystuje do tego specjalne nagrody - zabawki lub smakołyki. - Takie ujęcia dynamiczne robię nawet jak pies biegnie do jakieś zabawki (...) ja zwykle robiąc zdjęcia, jestem na poziomie psa, czyli kucam czy kładę się na ziemi - tłumaczy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości