XV edycji konkursu Sukces Pisany Szminką. Znamy laureatów

XV edycji konkursu Sukces Pisany Szminką. Znamy zwycięzców
Czy praca po 16 godzin dziennie to gwarancja sukcesu?
Źródło: Dzień Dobry TVN
XV edycja Konkursu Bizneswoman Roku za nami. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką, która już od 15 lat wspiera przedsiębiorczość Polek. Wśród laureatów znalazła się m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, która została doceniona za podnoszenia w debacie publicznej ważnych społecznie tematów.

Konkurs Bizneswoman Roku

Fundacja Sukces Pisany Szminką już od 15 lat wspiera przedsiębiorczość Polek. Każdego roku organizuje konkursu Bizneswoman Roku, czyli najstarszą i największą tego typu inicjatywę, która nagradza polskie przedsiębiorczynie, liderki i liderów działających na rzecz równości, różnorodności, włączania oraz ekologii. 

Pomysłodawczynią konkursu jest Olga Kozierowska, która podkreśliła, że polskie przedsiębiorczynie nie boją się ryzykować oraz z dumą spełniać kolejne marzenia.

- W świecie VUCA zmienność stała się normą. Nierzadko strategię zmieniamy w trakcie realizacji. Grunt to wyciągać wnioski z lekcji, które daje nam los i weryfikować swoje pomysły w praktyce. Polskie przedsiębiorczynie doskonale zdają sobie z tego sprawę i nie obawiają się ryzyka. Odważnie sięgają po marzenia i próbują swoich sił w różnych dziedzinach. Nie poddają się w przedbiegach i śmiało dążą do sukcesu, tego możemy się od nich uczyć. Bez względu, czym ten sukces dla nas jest, bo to już bardzo indywidualna sprawa - zaznaczyła.

Fundacja zleciła dokonanie analizy firm założonych i prowadzonych przez kobiety w Polsce pod kątem długości ich funkcjonowania na rynku. Z badań jasno wynika, że średnio po roku aż 96,7 proc. firm należących do kobiet nadal działa, natomiast po dwóch latach, blisko 85 proc. Najbardziej decydujący jest drugi rok prowadzenia firmy, jednak okazuje się, że ⅔ nadal jest aktywnych po 3 latach od jej założenia.

Laureatki i laureaci XV edycji konkursu Sukces Pisany Szminką

  • Kategoria: Biznes Roku – przychód powyżej 10 mln zł - Małgorzata Miśkiewicz - prezeska Abedik, rodzinnej firmy, która od 30 lat jest liderem na rynku drukarskim i współpracuje z największymi wydawnictwami w Polsce i Europie.
  • Kategoria: Biznes Roku – przychód poniżej 10 mln zł - Katarzyna Zasiadły - CEO Ul&Ka. W ciągu kilku lat przerodziła jednoosobową działalność gospodarczą w pożądaną markę. Zaczęła od uszycia opaski na włosy dla swojej córki, siedząc przy kuchennym stole, dziś ma kilkuset metrową pracownię,
  • Kategoria: Mikrobiznes - Martyna Brzozowska - właścicielka Zrób mi mamo. Jej historia rozpoczęła się od stworzenia jednego prostego zestawu do nauki szydełkowania, dziś z jej platformy regularnie korzysta kilka tysięcy kobiet.
  • Kategoria: Start-up roku - Katarzyna Goch - CEO firmy LIFEBITE SP. Z O.O., która stworzyła iYoni, wirtualną klinikę leczenia problemów z płodnością, która z powodzeniem łączy technologię, sztuczną inteligencję i wiedzę medyczną.
  • Kategoria: Liderka w nowych technologiach - Noemi Zabari - CEO Astrotectonic Sp. z o.o. Odkrywczyni, która w swojej pracy naukowej dostrzegła korelację między promieniowaniem kosmicznym a aktywnością sejsmiczną.
  • Kategoria: Organizacja przyjazna rodzicom - Ekoenergetyka Polska S.A. - organizacja, która wspiera pracowników w różnych momentach życia osobistego: przy zawieraniu związku małżeńskiego, narodzinach dziecka czy łączenia rodzicielstwa z rozwojem kariery.
  • Kategoria: Pracodawca równych szans - Fundacja Znacznie Więcej - firma, w której stanowiska pracy, jej forma i wymiar dostosowywane są do umiejętności i możliwości indywidualnych osób.
  • Kategoria: Female Champion of Change  - Aleksandra Włodarczyk - Senior Fixed Income CEE Trader w ING oraz współzałożycielka 30% Club Poland. .
  • Kategoria: Male Champion of Change  - Paweł Jakubik - do niedawna dyrektor ds. transformacji cyfrowej w chmurze Microsoft, obecnie Technology Sales Leader w EY.
  • Kategoria: Edukatorka Młodego Pokolenia - prof. Marlena Plebańska - prezeska Fundacji STEAM, od lat zajmuje się podnoszeniem kompetencji nauczycieli i implementowaniem innowacyjnych metod nauczania w dziesiątkach szkół, by te stawały się Laboratoriami Przyszłości.
  • Kategoria: Liderka w branży HoReCa - Monika Walecka - właścicielka rzemieślniczej piekarni Cała w mące, cukierni Tonka oraz kanapkowni Focca.
  • Kategoria: Wpływowy Głos - Anna Wiatrowska - psychoterapeutka systemowa w trakcie szkolenia oraz trenerka grupowa, która specjalizuje się w pracy z osobami LGBTQIA+.
  • Kategoria: Inspiratorka Roku - Agnieszka Święch - współzałożycielka i członkini zarządu Fundacji OFF School.  
  • Dokonanie 15-lecia - Olga Adamkiewicz, Katarzyna Rozenfeld i Magdalena Sobkowiak-Czarnecka - pomysłodawczynie kampanii Kobiety na Wybory - apolitycznego projektu edukacyjnego, zachęcającego kobiety do aktywnego uczestnictwa w wyborach.

W tegorocznej edycji konkursu została również przyznana Nagroda Specjalna, która trafiła w ręce Małgorzaty Rozenek-Majdan. Docenione zostało jej doświadczenie medialne oraz rozpoznawalność, które wykorzystuje do podnoszenia w debacie publicznej, ważnych społecznie kwestii, przede wszystkim tematu niepłodności i in vitro.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Klasyka i nowoczesność – wybierz deski podłogowe układane w jodełkę
Materiał promocyjny

Klasyka i nowoczesność – wybierz deski podłogowe układane w jodełkę