Zmiany w cenach paliw od połowy lutego. Będzie drożej czy taniej?

Paliwo, stacja benzynowa
Paliwo - czy znów drożeje?
Źródło: Dimitri Otis/Getty Images
Od połowy lutego ceny paliw na stacjach benzynowych znów ulegną zmianom. Wszystko przez wzrost wartości ropy na światowych giełdach. Gdzie w Polsce zapłacimy najwięcej, a gdzie wydamy najmniej?

Wyższa cena paliw w lutym 2022

Jak wskazali analitycy portalu e-petrol.pl, z najnowszego badania sytuacji cenowej na rynku detalicznym w Polsce wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia benzyna Pb95 i olej napędowy podrożały o 5 groszy. Litr tych paliw kosztuje więc średnio 5,31 i 5,36 zł. Stabilna pozostaje natomiast średnia ogólnopolska cena autogazu, która nadal wynosi 2,69 zł/l. LPG kosztowało tyle samo pod koniec sierpnia ubiegłego roku.

Motoryzacja

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Zimowe gadżety samochodowe
Zimowe gadżety samochodowe
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce

Zdaniem ekspertów druga połowa lutego przynosi więc spodziewane, kolejne wzrosty cen paliw na stacjach, które są konsekwencją wysokich cen ropy na światowych giełdach.

Ceny paliw - wykaz województw. Gdzie jest najdrożej?

- Aktualnie benzyna 95-oktanowa jest najtańsza w województwie świętokrzyskim, gdzie za jej litr płaci się 5,29 zł, a diesel jest najbardziej atrakcyjny cenowo w Wielkopolsce, w której jego średnia cena wynosi 5,33 zł/l. Najmniej za tankowanie LPG płacą kierowcy na Opolszczyźnie i na Podkarpaciu, w których litr tego paliwa kosztuje 2,60 zł/l - podaje e-petrol.pl.

Według danych prezentowanych przez portal najwyższe ceny benzyny Pb95 zarejestrowano w Małopolsce, gdzie litr tego paliwa jest oferowany na stacjach po 5,35 zł. Olej napędowy jest najdroższy na Podlasiu, gdzie kosztuje przeciętnie 5,41 zł/l, a maksymalna cena za autogaz (2,81 zł/l) pojawia się najczęściej na Lubelszczyźnie.

Więcej o finansach, inflacji i biznesie przeczytacie na tvn24.pl.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dimitri Otis/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości