Newsy

Wybierz laureata Pozytywki za styczeń 2022 r.

Newsy

Autor:
Michalina
Kobla
Pozytywka Dzień Dobry TVN za styczeń 2022 r.

Przedstawiamy nominowanych do Pozytywki Dzień Dobry TVN za styczeń 2022. Oddaj głos na osobę, która według Ciebie zasługuje na wyróżnienie.

Pozytywki Dzień Dobry TVN - nominacje styczeń 2022 r.

Ewa Rzepa - mama trójki dzieci, która stworzyła rodzinny dom dziecka. Porzuciła pracę w korporacji, aby ratować dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Otoczyła opieką i obdarzyła miłością tych, których życie doświadczyło cierpieniem. Jest niczym anioł, który przynosi spokój i bezpieczeństwo dzieciom, które tego najbardziej potrzebują.

Hamida Alsayed i Assef Salloom - rodzina Syryjczyków, którzy przed laty zmuszeni byli uciec przed wojną ze swojej ojczyzny. Dzisiaj mieszkają w Lublinie i przybliżają Polakom kulturę i język arabski, w założonym przez siebie ośrodku. Assef wykłada angielski i arabski, i jest w trakcie doktoratu z filozofii.

Zena Bou Shaheen - jest pierwszą ochotniczą strażaczką w Libanie. Dowodziła kobiecą załogą strażacką - robiła to wolontaryjnie popołudniami, bo w ciągu dnia pracowała w organizacji pomagającej syryjskim uchodźcom. Po eksplozjach w Bejrucie przyjechała do Polski.

Ahmed Elsaftawy - ratuje ręce po wypadkach i urazach. Jest kierownikiem Pododdziału Replantacji Kończyn, Chirurgii Ręki i Mikrochirurgii Szpitala w Trzebnicy. Pochodzi z Palestyny. Chociaż jego zawodowa droga nie była łatwa, to uchodzi za jednego z najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie.

Ks. Mieczysław Puzewicz - od wielu lat niesie pomoc potrzebującym. Pomógł już wielu migrantom, którzy szukali schronienia na terenie Polski. Organizuje im dom i pracę. Dzięki jego wsparciu migranci mają szansę odzyskać niezależność finansową. To przykład otwartej, chrześcijańskiej postawy wobec innych ludzi.

Głosowanie zakończone. Wyniki:

Wyniki głosowania za styczeń 2022 r.
Pozytywki Dzień Dobry TVN Wyniki głosowania za styczeń 2022 r.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości