Newsy

"Dziecko już zakopane" - wiadomość 15-latki postawiła na nogi policjantów z całego regionu

Newsy

zabawa w telefonie

- Dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy – taką niepokojącą informację otrzymała jedna z mieszkanek Koła. Policja ustaliła, że nadawcą wiadomości była 15-latka. Dziewczyna przyznała, że wysłała sms-a dla żartu.

Nastolatka dla żartu wysłała wiadomość o zakopanym dziecku

Jak powiedziała w piątek PAP oficer prasowy policji w Kole sierż. sztab. Weronika Czyżewska, do policjantów zgłosiła się mieszkanka Koła, która poinformowała, że otrzymała nietypową wiadomość.

- Kobieta oświadczyła, że na swój telefon komórkowy otrzymała wiadomość od nieznanego jej numeru komórkowego o treści: "dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy". Z uwagi na powagę zapisanych treści, policjanci podjęli próbę ustalenia nadawcy wiadomości. Wiązało się to z zaangażowaniem w działania wielu mundurowych z różnych jednostek policji. Po kilkugodzinnej współpracy, udało się namierzyć nadawcę informacji - podała.

Jak się okazało, nadawcą wiadomości przesłanej przez komunikator internetowy była 15-latka, mieszkanka jednej z podpoznańskich miejscowości. Czyżewska podała, że nastolatka wysłała informację do losowo wybranego odbiorcy.

Sprawą 15-latki zajmie się sąd

- Nierozważny pomysł zaczerpnęła z aplikacji TikTok. Powiedziała, że od jakiegoś czasu zagraniczni tiktokerzy prześcigają się w filmikach, w których pokazują wysyłane do przypadkowo wybranych osób wiadomości o różnej treści i ekscytują się ich reakcjami. 15-latka postanowiła skorzystać z tego pomysłu, nie zdawała sobie jednak sprawy, że jej czyn może wiązać się z tak poważnymi konsekwencjami - podała rzeczniczka kolskiej policji.

Jak dodała, sprawę rozpatrzy teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Zobacz także: Długa droga do akceptacji swojego ciała. Renata Kaczoruk i Lara Gessler o swoich doświadczeniach:

>>> Zobacz także:

Dorosłe gwiazdy TikToka. Co ich zainspirowało do nagrywania autorskich filmików?

Ostatnie chwile życia 16-latki uwiecznione na nagraniu. Dziewczyna została zastrzelona

Niebezpieczna zabawa na TikToku. 10 letnia dziewczynka nie żyje

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości