Gwiazdy

Na co dzień noszą hidżab. Nastolatki z Indonezji podbijają świat heavy-metalu

Gwiazdy

Na co dzień noszą hidżab. Nastolatki z Indonezji podbijają świat heavy-metalu

Voice of Baceprot to dziewczęcy zespół heavy-metalowy pochodzący z największego muzułmańskiego kraju świata, Indonezji. Jak jego członkiniom udaje się łączyć noszenie hidżabu z graniem mocnego rocka? Czy przyjęłyby w skład grupy chłopców?

Voice of Baceprot - historia zespołu

Dziewczyny z indonezyjskiego girls bandu robią furorę nie tylko w swoich rodzinnych stronach, ale także na całym świecie. Rozpoznawalność przyniosło im tworzenie coverów zespołów takich jak np. Slipknot, Linkin Park czy Metallica. Firdda Marsya KurniaEuis Siti AisyahWidi Rahmawati założyły Voice of Baceprot w Garut na Zachodniej Jawie w 2014 r. Co oznacza nazwa ich zespołu?

- W naszym języku "Baceprot" oznacza kogoś głośnego, hałaśliwego - powiedziały członkinie grupy. 

- Uwielbiamy muzykę System of a Down, Rage Against the Machine. Liczą się dla nas teksty, jak i muzyka. Lubimy głośne zespoły - dodały dziewczyny. 

Mimo rosnącej popularności, nie brak im skromności.

- Ludzie nas rozpoznają głównie dzięki social mediom. Kojarzą nas też z koncertów, ale to chyba za mało, żeby nazywać się gwiazdami - powiedziały członkinie Voice of Baceprot w rozmowie  Sandrą Hajduk. 

Heavy metal a hidżab

Indonezja to kraj muzułmański i wydawać by się mogło, że muzyka tworzona przez Voice of Baceprot będzie oburzać ludzi. Jednak Fridda, Euis i Widi nie uważają, żeby państwo z jakiego pochodzą i panujące w nim wyznanie, przeszkadzało w tworzeniu ciężkich brzmień. 

- Zawsze, kiedy pojawia się coś nowego, wywołuje to strach. Tak było też w naszym przypadku. Kiedy zaczęłyśmy publikować nagrania, było trochę nieprzyjaznych reakcji od ludzi wokół nas. Ale teraz chyba nas już zaakceptowano - usłyszeliśmy. 

- Wybrałyśmy taką muzykę, bo utożsamiamy się z nią. Oznacza dla nas wolność i niezależność - dodały. 

Członkinie zespołu wyjaśniły także, że hidżab to dla nich część garderoby jak każda inna. 

- Jest nam w nim wygodnie. Czujemy się w nim dobrze i tyle - podsumowały. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Reporter: Sandra Hajduk
Co sądzisz o tym artykule?
76
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0