heavy-metal

  Rob Halford to charyzmatyczny lider grupy Judas Priest. Kultowy zespół jest uwielbiany przez fanów muzyki metalowej na całym świecie. Kapela ma na swoim koncie wiele sukcesów, wśród których jest m.in. sprzedaż ogromnej liczby płyt. O najpopularniejszym utworze i wielkim coming oucie z wokalistą rozmawiała Sandra Hajduk.

  Uriah Heep to brytyjski zespół założony w 1969 roku. Uznawany jest za prekursora heavy metalu, a na początku swojej działalności związany był z ruchem hippisowskim. Jedynym członkiem grupy, który występuje w nim nieprzerwanie od ponad 50 lat jest Mick Box. Sandra Hajduk-Popińska porozmawiała z nim o blaskach i cieniach pięciu dekad na scenie.

  Korn to jeden z największych metalowych zespołów na świecie. Grupa powstała w Bakersfield w stanie Kalifornia w 1993 roku i do dziś ma milion fanów. Członkowie zespołu zyskali status gwiazd rocka międzynarodowej sławy, dorobili się 14 studyjnych płyt i milionów dolarów na kontach. Przy okazji promocji nowego albumu Sandra Hajduk-Popińska spotkała się z Brianem Headem Welchem, gitarzystą zespołu, który na kilka lat opuścił jego szeregi, by wrócić w 2013 roku. Dlaczego u szczytu sławy rezygnował z muzyki?

  Grzegorz Kupczyk świętuje 40 lat pracy artystycznej. Jako wokalista zespołu Turbo zdobył ogromną popularność i mnóstwo fanów. Muzyk opowiedział w Dzień Dobry TVN o tym, co działo się na koncertach słynnej grupy, a także jaką ma nietypową pasję.

  Jego fragment zaprezentowaliśmy na antenie Dzień Dobry TVN.

  Smutna wiadomość dotarła do fanów we wtorkowy poranek. W wieku 46 lat odszedł Joey Jordison. O śmierci byłego perkusisty zespołu Slipknot poinformowała jego rodzina. - Byłeś jedynym w swoim rodzaju - wspomina zmarłego muzyka dziennikarka Sandra Hajduk.

  Miley Cyrus i Elton John zaśpiewali cover jednej z najpopularniejszych ballad zespołu Metallica "Nothing Else Matters". Ich wersja w zaledwie dzień ma już ponad pół miliona odtworzeń na platformie Youtube. To zapowiedź specjalnej płyty z okazji 30-lecia kultowego krążka "The Black Album".

  Heavy metal to odmiana muzyki rockowej charakteryzująca się wykorzystywaniem ciężkich brzmień gitar i najczęściej również szybkiego tempa gry. Muzyka heavymetalowa wyewoluowała do wielu różnych gatunków granych przez zespoły heavymetalowe na całym świecie i w różnych językach. Polski heavy metal również może poszczycić się zespołami znanymi przez fanów gatunku na całym świecie.

  Voice of Baceprot to dziewczęcy zespół heavy-metalowy pochodzący z największego muzułmańskiego kraju świata, Indonezji. Jak jego członkiniom udaje się łączyć noszenie hidżabu z graniem mocnego rocka? Czy przyjęłyby w skład grupy chłopców?

  Ken Hensley - jeden z założycieli kultowego zespołu Uriah Heep – zmarł 4 listopada. Informację o śmierci 75-letniego muzyka przekazał jego brat - Trevor Hensley.

  Paweł Mąciwoda-Jastrzębski jest jedynym Polakiem, który gra w kultowym zespole Scorpions. W naszym reportażu opowiedział, jak mu się udało dostać angaż w kapeli, a jego żona zdradziła, jakim jest mężem i ojcem.

  Robert Trujillo w Metallice jest już od blisko dwóch dekad. W ekskluzywnym wywiadzie opowiedział Gabi Drzewieckiej o nowej płycie nagranej z orkiestrą symfoniczną, piosence Czesława Niemena, którą wraz z zespołem wykonał podczas ostatniego warszawskiego koncertu i synu, który w wieku 12 lat zagrał koncerty z zespołem Korn.

  Trzy dziewczyny w geście uwielbiania dla zespołu Behemoth i Adama "Nergala" Darskiego postanowiły do jednego z utworów tej grupy nakręcić teledysk. Aneta Cybulska, Izabela Iskierka oraz Katarzyna Wójcik były naszymi gośćmi w studiu Dzień Dobry TVN. Skąd pomysł na taniec przy muzyce heavy-metalowej?