Newsy

Niebezpieczna zabawa na TikToku. 10 letnia dziewczynka nie żyje

Kobieta, która trzyma telefon

Karl Tapales/GettyImages

Newsy

Niebezpieczna zabawa na TikToku. 10 letnia dziewczynka nie żyje

Kobieta, która trzyma telefon

Karl Tapales/GettyImages

Antonella Sicomero, dziesięciolatka mieszkająca na Sycylii, zdecydowała się wziąć udział w wyzwaniu na TikToku. Niestety to, co miało być "niewinną zabawą" skończyło się tragicznie. Dziewczynka w trakcie wykonywania zadania udusiła się.

Niebezpieczne wyzwanie na TikToku

Na TikToku pojawiło się nowe wyzwanie, które - niestety - przyciąga coraz młodsze dzieci. W ramach tzw. black-out challenge należy zacisnąć sobie pasek na szyi i wytrzymać możliwie jak najdłużej. Dodatkowo, aby potwierdzić, że wykonało się zadanie należy nagrać krótki filmik.

Wyzwanie podjęła 10-letnia Antonella Sicomero z Palermo na Sycylii. Dziewczynka do wykonania zadania posłużyła się paskiem od szlafroka. Po dłuższej chwili młodsza siostra dziewczynki zorientowała się, że Antonella się nie odzywa i nie porusza. Zaalarmowani przez młodszą córkę rodzice wezwali pogotowie. 10-latka trafiła do szpitala z zatrzymaniem krążenia. Niestety, mimo starań lekarzy dziewczynki nie udało się uratować.

Policja zbada sprawę

Sprawą śmierci 10-latki już zajęła się lokalna prokuratura. Śledczy będą ją rozpatrywać pod kątem podżegania do zabójstwo. Zaplanowano także sekcję zwłok dziewczynki.

Po tragedii we Włoszech na TikToka spadła fala krytyki. Rzecznik platformy poinformował, że wszystkie treści, które na nią trafiają są na bieżąco sprawdzane i monitorowane. Nagrania, które zachęcają do przemocy czy niebezpiecznych zachowań nie są publikowane.

Mimo ogromnej tragedii rodzice zmarłej 10-latki chcą przekazać jej organy innym dzieciom, aby uratować czyjeś życie.

Porozmawiajmy przy kolacji o… śmierci

Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Dwaj bracia potrzebują nowych serc. "Nam żadne pieniądze świata nie pomogą"

Nie żyje legenda amerykańskiego dziennikarstwa. Larry King odszedł w wieku 87 lat

Smog - z jego powodu tracimy zdrowie i pieniądze. "Każdy z nas płaci za niego rocznie 1600 zł"

Źródło: Wprost |
Co sądzisz o tym artykule?
85
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0