Świąteczne utrudnienia w ruchu lotniczym. Możliwe opóźnienia w rozkładzie i odwołania rejsów

Samolot nad pasem startowym. Lotnicze utrudnienia.
Lotnicze utrudnienia w święta
Źródło: alvarez/Getty Images
W związku ze świętami wielkanocnymi Polskie Linie Lotnicze LOT obserwują wzmożony ruch pasażerów, szczególnie w odniesieniu do połączeń z Europą Zachodnią. Podróżni powinni być przygotowani na utrudnienia. Można spodziewać się opóźnień w rozkładzie lotów, a nawet odwołania rejsów.

Lotnicze utrudnienia w święta

W okresie świąt wielkanocnych wzrasta zainteresowanie podróżami, w związku z tym możliwe są utrudnienia, które mogą dać się we znaki pasażerom.

- Widzimy wzmożony ruch świąteczny, Polacy - i nie tylko oni - po raz kolejny wybrali PLL LOT, aby dolecieć do swoich domów na święta. Tradycyjnie obserwujemy dużo ruchu z i do Europy Zachodniej, ale również duże zainteresowanie kierunkami wakacyjnymi, takimi jak Podgorica, Wenecja, Dubrownik czy Nicea - poinformował rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski.

Podróże samolotem i nie tylko 

Źródło: Dzień Dobry TVN
Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samoloty
Czego nie wiesz o lataniu?
Czego nie wiesz o lataniu?
Spełniamy podniebne marzenie
Spełniamy podniebne marzenie
Rowerem przez Afrykę
Rowerem przez Afrykę
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata

Rzecznik PLL LOT zauważył, że wspomniane trasy niedawno wróciły do rozkładu linii i cieszą się popularnością wśród pasażerów podróżujących w święta. Jak podaje tvn24.pl, wzmożony ruch widać także na trasach do Ostrawy, Tirany czy Klużu, ale także w przypadku połączeń dalekiego zasięgu, w tym Delhi, Miami oraz Los Angeles. W tym miejscu warto podkreślić, że LOT od 27 marca br. wznowił rejsy na trasie Warszawa - Los Angeles w Stanach Zjednoczonych.

Opóźnienia w rozkładzie lotów i odwołane rejsy

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że podróżni powinni być przygotowani na utrudnienia. W oficjalnym komunikacie uprzedził pasażerów, że możliwe są opóźnienia w rozkładzie lotów, a nawet odwołania rejsów.

- Zalecamy pasażerom, żeby (...) na bieżąco zasięgali informacji u przewoźników lotniczych o statusie danego rejsu - przekazał ULC, jednocześnie informując o infolinii Komisji Ochrony Praw Pasażerów, gdzie można uzyskać informacje dotyczące obowiązków przewoźnika w przypadku odwołanego lub opóźnionego lotu oraz na temat praw przysługujących pasażerom. Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach 9.00-13.00.

Z informacji dostępnych na stronie Lotniska Chopina w Warszawie wynika, że Niedziela Wielkanocna przyniosła liczne opóźnienia na stołecznym porcie. Jak podaje tvn24.pl, dotyczą one przylotów m.in. z Newark i Bazylei. Rejs British Airways z Londynu do Warszawy został odwołany.

Rzeczniczka Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Agata Król przekazała, że "ze względu na trwający proces rozmów kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i zarządu Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego" agencja nie może "zagwarantować braku opóźnień w ruchu lotniczym w okresie świątecznym". Z kolei rzeczniczka Lotniska Chopina Anna Dermont zapewniła, że służby lotniskowe na bieżąco monitorują sytuację w porcie w związku z trwającymi od kilku dni opóźnieniami w startach i lądowaniach samolotów ze stołecznego portu.

- Powstała ona niezależnie od zarządzającego portem. Staramy się, aby ruch był płynny i sytuacja jak najmniej uciążliwa dla naszych pasażerów - poinformowała Anna Dermont.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: alvarez/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości