rejs

  rejs

  Dalekie podróże i wspólna praca nad ciekawymi projektami to doskonałe fundamenty do budowania przyjaźni. Przekonali się o tym Antoni Królikowski i Piotr Liroy-Marzec, którzy wzięli udział w nowym programie TVN. Artyści wybrali się w pełen przygód rejs, podczas którego musieli stawić czoła licznym wyzwaniom. W Dzień Dobry TVN o tej niezwykłej wyprawie opowiedział Mateusz Hładki.

  Poznali się jako nastolatkowie. Oboje pływali łódkami, ale dopiero wspólny rejs pozwolił im się bliżej poznać. Dziś Anna Petrykowska i Marcin Wągiel stanowią zgrany duet nie tylko w życiu, ale również w pracy. Z miłości do ukochanej Marcin zainteresował się naprawą zabytkowych, starych jachtów. Obecnie jest jednym z najlepszych szkutników na świecie. Razem założyli fundację, która zajmuje się renowacją najważniejszych dla polskiego żeglarstwa jednostek.

  Wycieczka dla seniorów kojarzy Ci się z sanatorium, uzdrowiskiem lub ogródkiem działkowym pod miastem? Nic bardziej mylnego! Właśnie teraz – w jesieni życia – masz czas, by odkrywać świat. Skorzystaj z okazji, by wybrać się na wycieczkę promem z Gdańska przez Bałtyk do Szwecji i pozwól się zachwycić malowniczym regionom Szwecji. Powiedz "ahoj!" Kalmarowi i Olandii!

  Przez koronawirusa branża rejsów wycieczkowych zamarła. Na własnej skórze przekonali się o tym nasi goście: Anna Woźniak oraz Rafał i Jolanta Florjańczykowie, którzy w niepandemicznych czasach zapewne byliby już tysiące mil morskich od studia. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swojej pracy na luksusowym wycieczkowcu.

  Zatoka Fińska znajduje się w północno-wschodniej części Morza Bałtyckiego i leży pomiędzy Finlandią, Rosją a Estonią. Wybierając się w rejs, możesz liczyć na widok rozmaitych portów oraz nadmorskich fortyfikacji. W podróży będą Ci towarzyszyć oryginalne gatunki ptaków, m.in. rybołowy oraz perkozy.

  O tej sprawie było głośno w mediach. Dnia 21 listopada 2017 roku za burtę jachtu wypadł na pełnym morzu polski żeglarz - Stanisław Dąbrowny. Jego żona - Elżbieta nie umiała zawrócić i popłynęła dalej. Została uratowana dopiero po 5 dniach. Jak doszło do tej tragedii? O swojej dramatycznej podróży i nadziei odnalezienia żywego męża Pani Elżbieta opowiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu. Mieliśmy również okazję zobaczyć materiały nakręcone przez małżeństwo w czasie tej podróży.

  "Dar Młodzieży" ma już 35 lat. Dorota Gardias postanowiła zwiedzić ten piękny żaglowiec i sprawdzić jak wyglądają pierwsze przygotowania do przyszłorocznego rejsu dookoła świata. Zapraszamy na pokład!

  Rok temu Anna i Bartosz Dawidowscy wypłynęli ze Szczecina trimaranem. Ich celem były Karaiby. Czy udało się spełnić to marzenie? Anna Dawidowska o ostatniej podróży opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Które momenty wspomina najlepiej? Teraz rodzina ma w planach podróż 10-letnią. Jak wyglądają przygotowania do tego rejsu? Gdzie chcą dopłynąć? Z czego będą się utrzymywać? I czy Dawidowscy nie boją się o bezpieczeństwo swoich dzieci?

  Operacje, radioterapia i chemioterapia. Bohaterowie tego felietonu podjęli walkę z ciężką chorobą. Teraz postanowili zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem - przyłączyli się do wyprawy "Onkorejs" i wypłynęli w morze - by pokazać, że warto walczyć, leczyć się i profilaktycznie się badać.

  Wybitny reżyser polskiego kina. Miał 35 lat, kiedy nakręcił swój największy przebój filmowy - "Rejs". W tym roku mija 45 lat od premiery obrazu, a sam reżyser obchodził swoje 80. urodziny. O kim mowa? O Marku Piwowskim. W Dzień Dobry TVN przedstawiliśmy jego mistrzowski warsztat. Dlaczego lubi współpracować z aktorami-amatorami? Czy ktoś próbował naśladować jego styl pracy? Czy powstanie "Rejs 2"? Są już chętni do zagrania w drugiej części tego hitu.

  A teraz zabierzemy Was w podróż na Majorkę. Nie będziecie jednak leżeć na plaży... tylko weźmiecie udział, razem z najlepszymi na świecie żeglarzami, w regatach o Puchar Króla Hiszpanii.

  Fani sportów wodnych na pewno chcieliby znaleźć się na jednym jachcie z najlepszym polskim żeglarzem oceanicznym Zbigniewem Gutkowskim. Takie szczęście miała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz, którą popularny Gutek zabrał w krótki rejs. Czym różni się kierowanie jachtem od kierowania samochodem? Jak potoczyła się podróż? Będziecie mogli się przekonać w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry Wakacje.

  Tylko 17 osób w Polsce cierpi na chorobę genetyczną, z którą urodził się Leo. Na całym świecie choruje na nią zaledwie 1200 osób. Czym jest choroba potocznie nazywana Klątwą Ondyny? I czy rejs, który zaplanowali rodzice i przyjaciele Leosia pomoże im zdjąć tę klątwę? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Hueckel, mamę 4-letniego Leo oraz Monikę Kwiatkowską, aktorkę i przyjaciółkę rodziny. Kto może wziąć udział w zaplanowanym rejsie i ile kilometrów zamierzają pokonać? Kim jest Ondyna? I jaką operację musi przejść mały Leo?

  Aleksander Doba, 67-latek z Polic koło Szczecina, płynie kajakiem przez Atlantyk. Teraz jest w pobliżu Trójkąta Bermudzkiego. Wypłynął we wrześniu z Lizbony, by dotrzeć w lutym na Florydę. To nie jest jego pierwszy atlantycki rejs.

  Tym razem do naszego cyklu "Trenuj z mistrzem" zaprosiliśmy Grzegorza Cabana - właściciela szkoły tańca. Mateusz Kusznierewicz postanowił zabrać pana Grzegorza w rejs szkoleniowy!

  O odwadze, adrenalinie i samotności, Bartek Jędrzejak rozmawiał ze startującym w samotniczych regatach kapitanem Zbigniewem Gutkowskim. Czy nie przeraża go samotność i, czy w czasie rejsu żeglarz ma czas na czytanie książek?

  Przez 42 dni nie można było z nim nawiązać łączności. Kapitan Tomasz Cichocki przez 312 dni odbywał samotny rejs dookoła świata. Pomimo niepowodzeń i ciągłej walki z żywiołami udało mu się przetrwać. W studiu Dzień Dobry TVN kapitan wspominał chwile na jachcie, zarówno te tragiczne, jak i te piękne. Dlaczego nie można było skontaktować się z nim aż przez 42 dni?