rejs

  Od długiego czasu pokazujemy w Dzień Dobry TVN przygotowania do wyprawy Arkadiusza Pawełka, który własnoręcznie zbudował łódź. Mężczyzna zamierza opłynąć cały świat. Kiedy rozpocznie tę niezwykłą przygodę?

  Baltic Sail Gdańsk to wydarzenie, które przyciąga nie tylko przedstawicieli środowiska żeglarskiego.

  Powodem są protesty i brak rąk do pracy.

  Jak wziąć udział w tym niezwykłym projekcie? O szczegółach opowiedział w Dzień Dobry TVN Grzegorz Pawelec.

  "Jesteśmy zamknięci, nie wolno używać telefonu".

  W związku ze świętami wielkanocnymi Polskie Linie Lotnicze LOT obserwują wzmożony ruch pasażerów, szczególnie w odniesieniu do połączeń z Europą Zachodnią.

  Antek Królikowski jest jednym z uczestników programu "Przez Atlantyk". W rozmowie z dziennikarką serwisu dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską opowiedział o tym, jak trudna była decyzja żeby wziąć udział w show, a także o konfliktach na łodzi, które starał się załagodzić.

  Renata Kaczoruk jest jedną z uczestniczek programu "Przez Atlantyk". Modelka wyruszyła w rejs przez ocean jednak jak podkreśliła w rozmowie z dziennikarką serwisu dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską, nie powtórzyłaby tej przygody. Co ją spotkało?

  "Każdego dnia było mnóstwo niespodzianek".

  Andrzej Placek to prawdziwy wilk morski, który podczas samotnego rejsu zwiedził kawał świata. W podróży towarzyszyła mu jedynie kotka o imieniu Tosia. Jak przebiegała ich wyprawa? O tym żeglarz opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Aktorka zapewnia: "Będzie miło".

  "Mam w zapasie szereg scenariuszy".

  Dalekie podróże i wspólna praca nad ciekawymi projektami to doskonałe fundamenty do budowania przyjaźni. Przekonali się o tym Antoni Królikowski i Piotr Liroy-Marzec, którzy wzięli udział w nowym programie TVN. Artyści wybrali się w pełen przygód rejs, podczas którego musieli stawić czoła licznym wyzwaniom. W Dzień Dobry TVN o tej niezwykłej wyprawie opowiedział Mateusz Hładki.

  Poznali się jako nastolatkowie. Oboje pływali łódkami, ale dopiero wspólny rejs pozwolił im się bliżej poznać. Dziś Anna Petrykowska i Marcin Wągiel stanowią zgrany duet nie tylko w życiu, ale również w pracy. Z miłości do ukochanej Marcin zainteresował się naprawą zabytkowych, starych jachtów. Obecnie jest jednym z najlepszych szkutników na świecie. Razem założyli fundację, która zajmuje się renowacją najważniejszych dla polskiego żeglarstwa jednostek.

  Ania i Bartek Dawidowscy pewnego dnia zamienili dom na ogromną łódź. Od tego czasu para wraz z dziećmi podróżuje trimaranem po świecie. Na początku czerwca rodzina wróciła z Karaibów do Gdańska. Jak wspomina podróż i jakie plany ma na najbliższą przyszłość?

  Andrzej Łagowski spełnił jedno ze swoich największych marzeń. Mężczyzna własnoręcznie zbudował tratwę i wyruszył w rejs z Puław w kierunku Morza Czarnego. Jak wyglądała budowa sprzętu i pierwsze dni na wodzie?

  Sieć podbiły zdjęcia ze wspólnej randki Julii Wieniawy i Jessiki Mercedes. Zobaczymy na nich gwiazdy w objęciach ukochanych. Fani rzadko mają okazję zobaczyć aktorkę w towarzystwie Nikodema Rozbickiego i blogerkę modową z Kubą Karasiem. Paparazzi nie byli potrzebni, by dowiedzieć się, jak pary spędzają wspólnie czas wolny.

  Przez koronawirusa branża rejsów wycieczkowych zamarła. Na własnej skórze przekonali się o tym nasi goście: Anna Woźniak oraz Rafał i Jolanta Florjańczykowie, którzy w niepandemicznych czasach zapewne byliby już tysiące mil morskich od studia. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swojej pracy na luksusowym wycieczkowcu.

  Zatoka Fińska znajduje się w północno-wschodniej części Morza Bałtyckiego i leży pomiędzy Finlandią, Rosją a Estonią. Wybierając się w rejs, możesz liczyć na widok rozmaitych portów oraz nadmorskich fortyfikacji. W podróży będą Ci towarzyszyć oryginalne gatunki ptaków, m.in. rybołowy oraz perkozy.

  Pod koniec marca 2020 r. małżeństwo żeglarzy wypłynęło jachtem z Kapsztadu. Niestety z powodu koronawirusa i zamkniętych granic, nie mogli schodzić na ląd. Po 55 dniach szczęśliwie dopłynęli do portu w Gdańsku. - To były wspaniałe dwa miesiące - stwierdzili.

  O tej sprawie było głośno w mediach. Dnia 21 listopada 2017 roku za burtę jachtu wypadł na pełnym morzu polski żeglarz - Stanisław Dąbrowny. Jego żona - Elżbieta nie umiała zawrócić i popłynęła dalej. Została uratowana dopiero po 5 dniach. Jak doszło do tej tragedii? O swojej dramatycznej podróży i nadziei odnalezienia żywego męża Pani Elżbieta opowiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu. Mieliśmy również okazję zobaczyć materiały nakręcone przez małżeństwo w czasie tej podróży.

  "Dar Młodzieży" ma już 35 lat. Dorota Gardias postanowiła zwiedzić ten piękny żaglowiec i sprawdzić jak wyglądają pierwsze przygotowania do przyszłorocznego rejsu dookoła świata. Zapraszamy na pokład!

  Rok temu Anna i Bartosz Dawidowscy wypłynęli ze Szczecina trimaranem. Ich celem były Karaiby. Czy udało się spełnić to marzenie? Anna Dawidowska o ostatniej podróży opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Które momenty wspomina najlepiej? Teraz rodzina ma w planach podróż 10-letnią. Jak wyglądają przygotowania do tego rejsu? Gdzie chcą dopłynąć? Z czego będą się utrzymywać? I czy Dawidowscy nie boją się o bezpieczeństwo swoich dzieci?

  Operacje, radioterapia i chemioterapia. Bohaterowie tego felietonu podjęli walkę z ciężką chorobą. Teraz postanowili zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem - przyłączyli się do wyprawy "Onkorejs" i wypłynęli w morze - by pokazać, że warto walczyć, leczyć się i profilaktycznie się badać.

  Wybitny reżyser polskiego kina. Miał 35 lat, kiedy nakręcił swój największy przebój filmowy - "Rejs". W tym roku mija 45 lat od premiery obrazu, a sam reżyser obchodził swoje 80. urodziny. O kim mowa? O Marku Piwowskim. W Dzień Dobry TVN przedstawiliśmy jego mistrzowski warsztat. Dlaczego lubi współpracować z aktorami-amatorami? Czy ktoś próbował naśladować jego styl pracy? Czy powstanie "Rejs 2"? Są już chętni do zagrania w drugiej części tego hitu.

  A teraz zabierzemy Was w podróż na Majorkę. Nie będziecie jednak leżeć na plaży... tylko weźmiecie udział, razem z najlepszymi na świecie żeglarzami, w regatach o Puchar Króla Hiszpanii.

  Fani sportów wodnych na pewno chcieliby znaleźć się na jednym jachcie z najlepszym polskim żeglarzem oceanicznym Zbigniewem Gutkowskim. Takie szczęście miała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz, którą popularny Gutek zabrał w krótki rejs. Czym różni się kierowanie jachtem od kierowania samochodem? Jak potoczyła się podróż? Będziecie mogli się przekonać w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry Wakacje.

  Tylko 17 osób w Polsce cierpi na chorobę genetyczną, z którą urodził się Leo. Na całym świecie choruje na nią zaledwie 1200 osób. Czym jest choroba potocznie nazywana Klątwą Ondyny? I czy rejs, który zaplanowali rodzice i przyjaciele Leosia pomoże im zdjąć tę klątwę? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Hueckel, mamę 4-letniego Leo oraz Monikę Kwiatkowską, aktorkę i przyjaciółkę rodziny. Kto może wziąć udział w zaplanowanym rejsie i ile kilometrów zamierzają pokonać? Kim jest Ondyna? I jaką operację musi przejść mały Leo?

  Wie, że jej kariera w dużym stopniu opiera się na urodzie. Czy jest rozpoznawana na ulicy? O przygodzie z Kubą Wojewódzkim opowiedziała tylko Dzień Dobry TVN. Czy udział w programie traktuje tylko jako dobrze wykonywaną pracę?

  Aleksander Doba, 67-latek z Polic koło Szczecina, płynie kajakiem przez Atlantyk. Teraz jest w pobliżu Trójkąta Bermudzkiego. Wypłynął we wrześniu z Lizbony, by dotrzeć w lutym na Florydę. To nie jest jego pierwszy atlantycki rejs.