15-latek skazany na dożywocie. Zadźgał nożem koleżankę, bo chciała usunąć filmik z sieci

Sygnalizacja świetlna na wozie policyjnym
Liverpool. 15-latek skazany na dożywocie za zamordowanie 12-latki
Źródło: Douglas Sacha/Getty Images
Zapadł wyrok w sprawie 15-latka z Wielkiej Brytanii, który w Liverpoolu na oczach znajomych zadźgał nożem 12-letnią koleżankę. Sprawca otrzymał karę dożywotniego pozbawienia wolności. W czasie procesu nie wyraził żadnej skruchy. Kiedy będzie mógł się ubiegać o warunkowe zwolnienie?

Wielka Brytania. 14-latek zadźgał nożem 12-letnią koleżankę

Do tragicznego zdarzenia doszło 25 listopada 2021 roku w Liverpoolu. 12-letnia Ava White spotkała się tego dnia około godz. 20 z kilkoma koleżankami, by wspólnie podziwiać porozstawiane na ulicach miasta świąteczne iluminacje. Dziewczynkom dopisywały dobre humory, dlatego też nie stroniły od zabaw, które zostały uwiecznione na filmiku zrobionym przez przebywającego nieopodal znajomego 14-latka.

Jak udzielić pierwszej pomocy?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Pierwsza pomoc w przypadku udaru słonecznego
Pierwsza pomoc w przypadku udaru słonecznego
Wyjątkowy czas w życiu Zosi Zborowskiej + pierwsza pomoc u niemowląt
Wyjątkowy czas w życiu Zosi Zborowskiej + pierwsza pomoc u niemowląt
Zakrztuszenie dziecka
Zakrztuszenie dziecka
Wstrząsające relacje ratowników górskich
Wstrząsające relacje ratowników górskich
Ratownicy na polskich wodach
Ratownicy na polskich wodach

Młodzieniec opublikował nagranie na Snapchacie, co nie spodobało się jego młodszym koleżankom. Ava White poprosiła znajomego, by usunął film z sieci, jednak chłopak nie zareagował. 12-latka próbowała wyrwać mu telefon z ręki i tym sposobem pomiędzy dziećmi doszło do szarpaniny. Sprawca bez wahania wyciągnął nóż i wbił narzędzie zbrodni w szyję dziewczynki.

Z relacji świadków wynika, że następnie uśmiechnął się i uciekł z miejsca zdarzenia, po drodze wyrzucając nóż, telefon oraz zakrwawiony płaszcz. Jak ustalili śledczy, 14-latek chwilę później wybrał się do sklepu, a potem odwiedził kolegę, by zagrać z nim w grę komputerową.

Ava White została przewieziona do lokalnego szpitala, jednak obrażenia były na tyle poważne, że dziewczynka zmarła w placówce medycznej niedługo po tragicznej napaści.

Liverpool. 15-letni zabójca Avy White skazany na dożywocie

11 lipca 2022 roku sąd w Liverpoolu skazał 15-letniego mordercę Avy White na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Sprawca miał podczas procesu wykazać się dużą obojętnością, podawać sfałszowane alibi oraz rzucać podejrzenia na inną osobę.

Orzekający w sprawie uznali, że młody Brytyjczyk był bezwzględny w swoich czynach i działał z zimną krwią. Nie wyraził żadnej skruchy, a dodatkowo niebawem odpowie przed sądem za inne, niezwiązane z morderstwem przestępstwa. Jak podaje BBC, za 13 lat będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie z więzienia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Douglas Sacha/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości