kara więzienia

    kara więzienia

    Sen o więzieniu to przede wszystkim ograniczenie wolności i możliwości podejmowania określonych działań. Związany może też być z obawą przed karą, odczuwaniem izolacji czy osaczenia. Okazuje się jednak, że senniki zawierają wiele pozytywnych interpretacji tego snu.

    Na 25 lat więzienia skazał wrocławski sąd 35-letnią matkę oskarżoną o usiłowanie zabójstwa miesięcznego dziecka. Kobieta będąc pod wpływem alkoholu rzuciła dziecko na ulicę i kilka razy je kopnęła. Niemowlaka odebrali jej przechodnie.

    Tomasz Komenda, który niesłusznie przesiedział w więzieniu 18 lat będzie ubiegał się o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Jak wycenić ludzką krzywdę? Czy sędziowie, którzy wydają niesłuszne wyroki ponoszą jakieś konsekwencje? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN adwokat Elizę Kunę.

    Sąd zdecydował, że Leszek Pękalski po odbyciu 25 lat kary więzienia trafi do ośrodka zamkniętego w Gostyninie. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy kryminologa prof. Brunona Hołysta, aby zapytać, na jakiej podstawie Wampir z Bytowa został uznany za niebezpiecznego, jakie są przyczyny jego zaburzeń, czy terapia w jego przypadku może przynieść pozytywne efekty i jak w innych krajach traktują przestępców seksualnych.