Newsy

Tragiczny wypadek w Tatrach. Zginął 46-letni turysta

Newsy

Autor:
bp/gp/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Wysokie Tatry, Słowacja

W słowackich Tatrach doszło do tragicznego wypadku. Nie żyje 46-letni turysta z Polski, który podjął się wspinaczki bez zabezpieczeń. Mężczyzna spadł z wysokości 50 metrów. Służby ratownicze zostały poinformowane o zdarzeniu przez jego partnerkę.

Tragiczny wypadek w słowackich Tatrach

Informację o śmierci 46-letniego mężczyzny przekazali ratownicy Horskiej Zachrannej Służby (HZS), czyli słowackiego odpowiednika TOPR. Do tragedii doszło w Tatrach Wysokich w okolicy Ponad Ogród Turni (2433 m n.p.m., słowacka nazwa to Kvetnicová Veža).

Para turystów z Polski wspinała się bez zabezpieczeń. W pewnym momencie mężczyzna spadł w przepaść. Jego partnerka skontaktowała się ze słowackimi ratownikami i przekazała informację o wypadku. Nie była w stanie określić, gdzie dokładnie znajduje się 46-latek i w jakim jest stanie.

Śmierć polskiego turysty w Tatrach

Na miejsce wypadku skierowany został śmigłowiec Horskiej Zachrannej Służby. Ratownikom udało się ustalić, że mężczyzna zginął na miejscu. Jak podaje tvn24.pl, ciało turysty zostało przetransportowane do Starego Smokowca niedaleko Popradu. Następnie zostało przekazane policjantom.

- 46-latek poślizgnął się i spadł około 50 metrów, wzdłuż pionowej ściany - podano w komunikacie górskiego pogotowia.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:bp/gp/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Ojrzynski/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości