Newsy

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. W szpitalu zmarła kolejna osoba

Newsy

Autor:
pp//now,
Adam
Barabasz
Źródło:
TVN24, RMF FM
chorwacka autostrada

Do tragicznego zdarzenia doszło na chorwackiej autostradzie A4 w kierunku Zagrzebia. Wypadek potwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Chorwacji. Są zabici i wielu rannych.

Wypadek autokaru w Chorwacji

Wypadek miał miejsce na 62. kilometrze autostrady na pasie w kierunku Zagrzebia pomiędzy miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec.

Jak donosi TVN24 życie straciło 11 osób. Informacje na temat rannych są rozbieżne, ich liczba waha się od 25 do 34. Na antenie TVN24, gdzie trwa wydanie specjalne, rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina przekazał, że na miejsce wypadku jadą przedstawiciele polskiej ambasady oraz chorwacki wicepremier i minister spraw wewnętrznych.

12 osoba zmarła w szpitalu w Zagrzebiu. Pięć jest ciężko rannych.

Ofiary wypadku w Chorwacji

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pojazd zjechał z drogi i wpadł do rowu. Nie są znane przyczyny. Kondolencje rodzinom ofiar złożył minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau oraz prezydent Andrzej Duda.

W związku z tragicznym wypadkiem polskiego autokaru w Chorwacji, w wyniku którego zginęło 11 osób a 34 są ranne, we współpracy z chorwackimi służbami ratowniczymi i władzami podejmujemy wszelkie możliwe działania aby pomóc naszym Rodakom. Rodzinom Ofiar składam wyrazy współczucia - można przeczytać na oficjalnym profilu głowy państwa.

Więcej o zdarzeniu dowiesz się w serwisie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:pp//now, Adam Barabasz

Źródło: TVN24, RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: chris-mueller / getty images

Pozostałe wiadomości