Zapominamy, że takie kurorty oferują znacznie więcej atrakcji niż szusowanie po stoku.
Od czasu do czasu do wielbicieli wędrówek docierają niepokojące wieści o górskich wypadkach. Niedźwiedzica z młodymi miała zaatakować grzybiarza, zaś w Sudetach Zachodnich zmarł turysta z Niemiec. Co wiadomo na temat tych wypadków?
Gniazdo inwazyjnego owada wyśledzono je dzięki współpracy krajowych i zagranicznych ekspertów.
Ratownicy musieli ewakuować chłopca.
Dwie osoby zginęły na miejscu - poinformowała słowacka telewizja JOJ.
Pani Angelika została skazana na trzy lata więzienia za ugodzenie nożem sąsiada. Kobieta jest samotną matką, a czwórka jej dzieci zostałaby umieszczona w domu dziecka na czas odbywania przez nią kary. W związku z tym poprosiła prezydenta o ułaskawienie. O decyzji prezydenta mówił w Dzień Dobry TVN Łukasz Jedliński, dziennikarz TVN24.
W środę 15 maja doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Premier Słowacji został postrzelony. W ostatnim czasie miała miejsce seria pożarów w różnych miejscach w Polsce. Niektórzy mają podejrzenia, że może być to akcja sabotażowa. Dziś zaprezentowano też nowy portret króla Karola III.
Zamach na życie Roberta Fica potwierdził rzecznik słowackiego MSW.
Amatorzy białego szaleństwa często wybierają się na narty na Słowację. Dlaczego warto pojechać właśnie tam? Ile może nas kosztować pobyt? Sprawdził to Michał Cessanis.
"Byłam w szoku, nie wiedziałam, co się dzieje".
Na których przejściach będzie można przekroczyć granicę?
Lepiej wziąć ze sobą dokumenty.
Michał Cessanis postanowił jesień powitać u naszych południowych sąsiadów. Podróżnik wybrał się w słowacką część Tatr. Zobaczcie, dlaczego warto tam pojechać. Tam każdy znajdzie tam coś dla siebie.
W słowackich Tatrach doszło do tragicznego wypadku. Nie żyje 46-letni turysta z Polski, który podjął się wspinaczki bez zabezpieczeń. Mężczyzna spadł z wysokości 50 metrów.
Siła tatrzańskich nosiczy fascynuje, a nierzadko także i zaskakuje bywalców górskich szlaków turystycznych. Tragarze dbający o zaopatrzenie schronisk zwykle podejmują się noszenia żywności, wody czy paliwa, ale nie stronią też od trudniejszych wyzwań. Przekonali się o tym turyści, którzy w trakcie wędrówki po słowackich górach mieli okazję spotkać mężczyznę z lodówką na plecach.
Vlkolínec (po polsku Wilkoliniec) to skansen w środkowej Słowacji, położony wśród gór. W obrębie osady zachowały się nie tylko zrębowe domy, ale i cały układ wsi oraz inne zabytkowe budynki. To unikatowy zespół architektury drewnianej. W latach 90. XX wieku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wokół rozpościera się widok na malownicze pola i góry.
Krywań (2494 metrów n.p.m.) to wyniosły szczyt w południowo-zachodniej części Tatr Wysokich, który swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu zakrzywionemu wierzchołkowi.
Liptowski Mikułasz, miasteczko znajdujące się na Słowacji, co roku przyciąga tłumy turystów. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Jaskinie i jezioro skradną serca miłośników przyrody, zamek i rynek ucieszą oko wielbicieli zabytków, a aquapark i zoo zadowolą najmłodszych.
Koszyce to drugie po Bratysławie największe miasto Słowacji. Dzięki długiej historii na jego terenie znajduje się mnóstwo zabytków z epoki średniowiecza i nie tylko.
11-letni chłopiec z Zaproża wyruszył w samotną podróż uciekając przed inwazją rosyjską. Pokonał wiele kilometrów, by dotrzeć na granicę ze Słowacją. - Jego rodzice musieli zostać w Ukrainie - czytamy w poście słowackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Słowacki Raj to park narodowy i cel wielu wycieczek pieszych. Do trudno dostępnych, malowniczych wąwozów i jaskiń można się dostać dzięki bardzo wysokim drabinom, metalowym, ażurowym kładkom i łańcuchom. Najciekawsze szlaki zajmują ok. 2–4 godzin przy optymalnych warunkach pogodowych i niewielkim tłoku. Słowacki Raj zimą jest dobrym miejscem do wędrówek dla doświadczonych turystów.
Nazwa „Skalne Miasto” nie odnosi się wyłącznie do jednego, wybranego skalnego kompleksu. Tego typu atrakcje można znaleźć w wielu miejscach na świecie, w tym również w Polsce i u jej najbliższych sąsiadów. Wycieczka do Skalnego Miasta to świetny pomysł m.in. na wyprawę z dzieckiem.
"Sytuacja w wielu krajach zmienia się dynamicznie".
Zobacz zagraniczne ozdoby na Boże Narodzenie.
Zamek Orawski uchodzi za jeden z najciekawszych i najładniejszych zamków na Słowacji, a także w całej Europie. Nic więc dziwnego, że ciągną tutaj rzesze turystów, a sam zamek określa się mianem cudu natury.
Ewa Chwałko jest pierwszą kobietą w Polsce i drugą na świecie, która samotnie przeszła Łuk Karpat. Jej wyprawa trwała 84 dni podczas których pokonała 2,5 tys. km. Aby osiągnąć swój cel, musiała nie tylko walczyć ze zmęczeniem czy warunkami pogodowymi, ale także stanąć oko w oko z niedźwiedziem. O przygotowaniach do wyprawy i przygodach, które ją spotkały opowiedziała w Dzień Dobry TVN.