Newsy

Aktor z "'Allo 'Allo!" nie żyje. "Żona i córka były przy nim aż do ostatniej chwili"

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
The Mirror
Robin Parkinson

Robin Parkinson nie żyje. Aktor znany z serialu komediowego "'Allo 'Allo!" miał 92 lata. O jego śmierci poinformowała rodzina, która wydała oświadczenie na łamach brytyjskiego dziennika.

Robin Parkinson nie żyje

Robin Parkinson zmarł 7 maja, jednak informacja o śmierci aktora pojawiła się na łamach dziennika "The Mirror" dopiero kilka dni później. Tę smutną wiadomość przekazali bliscy aktora.

- Robin Parkinson umarł spokojnie we śnie z żoną i córką u jego boku, które były przy nim aż do ostatniej chwili - czytamy w oświadczeniu rodziny.

Odeszli w 2021

Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Aktor miał 92 lata. Występował w wielu produkcjach telewizyjnych, a jego największa sława przypadła na lata 70. i 80. To właśnie wtedy wcielił się w słynnego Ernesta LeClerca w "'Allo 'Allo!" - serialu komediowym o II wojnie światowej. Parkinson wystąpił w siódmym, ósmym oraz dziewiątym sezonie sitcomu.

Robin Parkinson - filmografia i życie prywatne

Robin Parkinson pojawiał się zarówno na ekranach telewizorów, jak i na scenie. Użyczał swojego głosu w programie dla dzieci "Button Moon", w którym odegrał rolę narratora. Nie stronił od udziału w reklamach, a sławę Ernesta LeClerca z "'Allo 'Allo!" przeniósł na deski teatru w ramach adaptacji kultowego serialu. "Billy Liar", "Dziewczyna inna niż wszystkie", "The Asylum", "Nowożeńcy" czy "George and Mildred" to jedynie kilka pozycji z bogatej filmografii aktora.

Gwiazdor nie skupiał się jednak wyłącznie na karierze zawodowej. Życie rodzinne było dla niego bardzo istotne. W 2003 roku zmierzył się z osobistą tragedią - śmiercią 41-letniej córki. Sarah Parkinson zmarła na skutek nowotworu piersi. Kobieta, tak jak ojciec, pasjonowała się kinem. Pracowała jako producentka oraz scenarzystka. Wyszła za mąż za komika Paula Mertona. Druga pociecha Robina Parkinsona, Rebecca, także związała się branżą artystyczną i próbuje swoich sił w tworzeniu filmów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: The Mirror

Źródło zdjęcia głównego: PATSTOCK/Getty Images, Twitter

Pozostałe wiadomości