komedia

  komedia

  Polacy wybrali "Dzień świra" jako film wszech czasów - tak wynika z raportu Uniwersytetu SWPS, zrealizowanego na zlecenie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Obok tej informacji nie przeszła obojętnie Katarzyna Zielińska, która grała w produkcji Marka Koterskiego. Pamiętacie, w jaką postać się wcieliła?

  W filmie "Miłość jest wszystkim" Agnieszka Grochowska wciela się w postać Krysi Szwarc - mamy kilkuletniego chłopca, będącej w separacji z mężem, która wdaje się w romans ze znacznie młodszym od siebie mężczyzną, którego gra Maciej Musiał. Aktorów zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o relację, która łączy ich bohaterów i pracę na planie komedii.

  Maciej Stuhr powraca w "Planecie Singli 2". Czy spodziewał się, że pierwsza część komedii osiągnie tak duży sukces? Z jakim nastawieniem aktor podchodził do dwójki? Do obsady drugiej części filmu dołączyła Iza Miko. Od początku wierzyła w ten projekt? Jak jej się pracowało z Maćkiem? Aktorów gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Już wkrótce w kinach pojawi się kontynuacja kinowego hitu z 2016 - "Planeta Singli 2". O tym, czym zaskoczy nas druga część komedii romantycznej i jak zareagowały na dalsze losy swoich postaci, opowiedziały nam w Dzień Dobry TVN Agnieszka Więdłocha i Weronika Książkiewicz. Kiedy możemy spodziewać się trzeciej części filmu i co się w niej wydarzy? Zobaczcie.

  Już niedługo do kin wejdzie komedia "Juliusz" z Wojciechem Mecwaldowskim w roli głównej. Aktora zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o pracę nad filmem i graną przez niego postać. Kim jest tytułowy Juliusz? Czy aktor jest do niego podobny? Jakie inne gwiazdy występują w filmie? Kto napisał scenariusz?

  Dziś (2.09) o 20.00 na antenie TVN film "Moje córki krowy" w reżyserii Kingi Dębskiej: "To był niedrogi, kameralny film. Pamiętam niedowierzanie dystrybutorów kiedy mówiłam, że chcę zrobić film o umieraniu, na wesoło. (...) ale byli, tak samo jak, szczęśliwi kiedy zobaczyliśmy reakcję publiczności w Gdyni".

  Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy reżysera, pisarza i scenarzysty Andrzeja Saramonowicza, by porozmawiać z nim o jego nowej książce "Pokraj". - Dla mnie najważniejsze było to, by ta książka była komedią, bo chyba z tego jestem najbardziej znany (...) - mówił w studiu. Co go śmieszy, a co drażni w Polakach?

  O komedii romantycznej "Kobieta sukcesu", w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedzieli nam Julia Wieniawa i Mikołaj Roznerski: "Ten film pokazuje problemy współczesnych 30-latków. Zmagania się z pędem za karierą, a w tym pędzie odnalezienie jakiejś relacji". Przy okazji poznaliśmy też ich plany zawodowe na najbliższą przyszłość - Julia: "Mam poczucie, ze u mnie się wszystko zaczyna dopiero"!

  Tomasz Włosok to nowa twarz polskiego kina i telewizji. Popularność przyniosły mu seriale takie jak: "Na noże", czy "Diagnoza". Niedługo zobaczymy go w filmie Podatek od miłości. W jaką postać wcielił się w tej komedii? Jak zaczęła się jego przygoda z aktorstwem? Dziewczyną Tomasza jest aktorka Malwina Buss. W jakich okolicznościach się poznali?

  "Gotowi na Wszystko. Exterminator" to historia przyjaciół marzących o stworzeniu zespołu metalowego, który będzie gromadzić na koncertach tłumy. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. W komedii główne role zagrali: Piotr Rogucki, Piotr Żurawski, Krzysztof Czeczot i Paweł Domagała. Aktorów zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o główne wątki filmu.

  Film "Listy do M. 3" podbił Wielką Brytanię. Obejrzało go już ponad 60 tysięcy widzów! "Nie oczekiwaliśmy aż tak dużej popularności. Bardzo nas to zaskoczyło. Jesteśmy zachwyceni frekwencją" powiedział, reporterce Dzień Dobry TVN, Annie Sekarze - Paul Sweeney z Phoenix Productions. Czym polska komedia romantyczna zdobyła serca widzów w Wielkiej Brytanii? Zobaczcie!

  Marlena Kulesza i Piotr Jurzyk zapamiętają Listy do M. 3 do końca życia. Dlaczego? Z powodu zaręczyn, które Piotr zorganizował przed seansem. Czy Marlena wiedziała o planie narzeczonego? Jak wyglądały oświadczyny? Na kiedy zaplanowany jest ślub? Obok pary usiadł na naszych kanapach Bartosz Obuchowicz. W jaką postać aktor wcielił się w Listach do M. 3? Jaką rolę w filmie przyznałby Piotrowi?

  Od momentu wejścia do kin, film "Listy do M. 3" cieszy się dużym zainteresowaniem. Został nawet okrzyknięty mianem "Wejścia roku". A jak powstawał? Na planie filmu była dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. Przyglądała się pracy Katarzyny Zawadzkiej i Filipa Pławiaka. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jaką rolę w filmie zaproponowano naszemu prowadzącemu Marcinowi Prokopowi ;)

  O miłości, życiu i międzyludzkich relacjach, zwłaszcza w okresie świątecznym opowiedzieli nam Tomasz Karolak i Andrzej Grabowski: "Cóż jest bardziej banalnego niż życie, miłość i śmierć, a wobec życia miłości i śmierci powstała najlepsza literatura. (...) To jest film, który czyni nas dobrymi". Czy ich filmowa, męska relacja syn-ojciec w Listach do M. 3 skłoniła ich do przemyśleń poza planem filmowym? O tym jak współpracowało mu się z Andrzejem i Tomaszem opowiedział nam reprezentant młodego pokolenia - Mateusz Winek! Czy dla niego to była ciężka praca czy zabawa?

  Tomasz z wykształcenia jest fizykiem, Iwona skończyła filozofię. Jak to się stało, że oboje są dziś cenionymi twórcami w branży filmowej? Czym różnią się ich sposoby postrzegania świata i czy to jest właśnie przepis na udany związek i ... świetne produkcje filmowe? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Tomasza Koneckiego i Iwonę Ogonowską-Konecką czyli reżysera i drugiego reżysera komedii romantycznej Listy do M. 3". Czy komedia to ich ulubiony gatunek przy jakich jeszcze produkcjach pracowali razem?

  Agnieszka Jastrzębska wybrała się na uroczystą premierę komedii romantycznej "Listy do M. 3". Czym zaskoczy nas kolejna część kinowego hitu? O swojej przygodzie z "naszą odpowiedzią na brytyjskie hity świąteczne" opowiedzieli: Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Borys Szyc, Tomasz Karolak i Magdalena Różczka. "Marka Apart musiała być obecna w tej produkcji" - powiedziała Helena Palej, PR manager marki.

  Podczas 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni pokazano najnowszą komedię Juliusza Machulskiego "Volta". Jedne z głównych ról zagrali: Aleksandra Domańska i Andrzej Zieliński. Jakie uniwersalne prawdy zawiera ten film? Z reżyserem i aktorami spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  O najnowszej komedii Juliusza Machulskiego rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry Wakacje z aktorami, którzy w tym filmie zagrali: Andrzejem Zielińskim i Michałem Żurawskim. Jak wspominają pracę na planie "Volty"? Jak czuje się Andrzej Zieliński, dla którego Juliusz Machulski napisał rolę w swoim najnowszym filmie? Kim jest Bruno Volta? Czy Michałowi Żurawskiem i Andrzejowi Zielińskiemu nie przeszkadza, że film - jak mówi Magda Mołek - jest "dosyć mocno polityczny i aktualny"?

  7 lipca na ekrany kin wejdzie "Volta", najnowsza komedia Juliusza Machulskiego, w której zagrała plejada polskich aktorów, wśród nich, w epizodycznej roli, Cezary Pazura. W jakiej postaci powrócił legendarny Kiler? Dlaczego zgodził się zagrać epizod? Jak wspomina swoją pracę na planie Kilera? Czy zawsze chciał być aktorem komediowym? Za co podziwia aktora Cezarego Żaka? Do czego Pazura namawia Machulskiego? Z Cezarym Pazurą spotkała się dziennikarka Anna Wendzikowska.

  Już 7 lipca na ekrany kin wejdzie najnowsza komedia Juliusza Machulskiego - "Volta". Dlaczego mistrz komedii postanowił osadzić akcję swojego filmu w Lublinie? Czy wydarzenia w nim zawarte rzeczywiście są oparte na faktach? Macie swoją ulubioną komedię mistrza Machulskiego?

  Niedawno w teatrze Inka odbyła się premiera spektaklu, w którym Edyta Herbuś odgrywa rolę agentki gwiazd. Jak poradziła sobie w komedii? Jak dużo scenariusz sztuki ma wspólnego z życiem gwiazd? I czy kiedykolwiek narobiła "bałaganu", który musiałby sprzątać jej agent? Z aktorką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W marcu Krzysztof Kowalewski skończył 80 lat. Wybraliśmy się do niego z kamerą Dzień Dobry TVN, by dowiedzieć się dlaczego postanowił zostać aktorem, jak trafił na plan filmowy Stanisława Barei i czy mógłby pracować w innym zawodzie. W studiu, z naszymi gośćmi: Janem Bareją - synem Stanisława Barei, Agnieszką Kaczor - córką Kazimierza Kaczora i Laurą Łącz - córką Mariana Łącza rozmawialiśmy o tym, jak wyglądało dorastanie w czasach znanych z kultowych filmów, u boku rodziców, którzy w nich występowali.

  Ma na swoim koncie role u wielkich reżyserów zarówno w filmie jak i w teatrze, ale jak sam przyznaje, to właśnie rozśmieszanie widowni było jego ulubionym zajęciem już w szkole teatralnej. Obecnie ogromną popularnością cieszy się jego wersja Ministra Obrony Narodowej w "Uchu Prezesa". O Wojciechu Kalarusie opowiedzieli nam Magdalena Cielecka, Agata Kulesza, Mikołaj Cieślak, Bartosz Opania i Maciej Stuhr. O swojej drodze do aktorstwa i planach na przyszłość aktor rozmawiał dziś, w Dzień Dobry TVN, z Magdą Mołek i Marcinem Mellerem.