Newsy

Rekordowe kwoty na aukcjach WOŚP. Za co licytujący zapłacił prawie pół miliona złotych?

Newsy

Aktualizacja:

29. Finał WOŚP przyniósł kolejne rekordy. Tym razem, poza kwotą zebraną w dniu Finału, także dzięki ogromnemu sukcesowi aukcji internetowych. Najwyższy wynik uzyskała licytacja Radka Kotarskiego, na podium znalazła się także Omenaa Mensah i jej wyjazd do Francji. Jaki wynik osiągnęły?

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyglądała zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. Zamiast tłumów wolontariuszy przemierzających ulice wszystkich miast w Polsce, skupiliśmy się na aukcjach internetowych. Pomimo obaw, że ze względu na pandemiczne warunki, nie uda się zebrać tak wysokiej kwoty, jak chociażby rok temu, ponownie udało pobić się rekord. Także na aukcjach padły olbrzymie kwoty. Zobacz, które z nich cieszyły się największą popularnością.

Rekordowa aukcja Radka Kotarskiego

O tej aukcji pisały media w całej Polsce. Radosław Kotarski, dziennikarz i przedsiębiorca, wystawił na licytację swoją książkę "Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej" w pakiecie z samochodem Ferrari F430 F1 w stanie kolekcjonerskim. Wyjątkowy zestaw osiągnął rekordową cenę 450 tysięcy złotych.

Dzień we Francji z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska wystawili na tegoroczną aukcję wyjazd inspirowany sztuką i winem, czyli 24 godziny we Francji z darczyńcami. W planie wycieczki jest m.in. wizyta w jednej z lokalnych winnic i wyjątkowa kolacja. Zainteresowanie było ogromne, finalnie wycieczka została sprzedana za 201 tysięcy.

Wśród ciekawych aukcji warto wspomnieć o serniku od Dawida Podsiadło sprzedanym za 40 tysięcy złotych, sprzątaniu mieszkania przez Andrzeja Chyrę wylicytowanym za ponad 42 tysiące złotych czy żarcie Szymona Majewskiego kupionym za 11 tysięcy złotych.

W tym roku redakcja Dzień Dobry TVN na WOŚP wystawiła ręcznie zdobioną, personalizowaną kurtkę jeansową autorstwa Kariny Wacławik oraz bluzy z podobiznami Doroty Wellman i Marcina Prokopa, które stworzyła Dominika Lasota. Ta pierwsza została sprzedana za 5,5 tysiąca złotych, natomiast bluzy osiągnęły kwotę 2,5 tysiąca złotych. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w aukcji.

O swojej wyjątkowej aukcji Radek Kotarski opowiadał w naszym programie. Więcej zobaczysz w wideo poniżej.

Zobacz więcej:

Dawid Podsiadło i Radek Kotarski stworzyli wspólny podcast. Wokalista: "Mówiłem, że będzie grubo"

Wielki gest 97-latki. Najpierw pomogła służbie zdrowia, a teraz wspiera WOŚP. "Jestem wrażliwa na ludzkie nieszczęście"

Mama przekazała na WOŚP sportową kolekcję zmarłego syna. "Rzecz absolutnie unikatowa, chwytająca za serce"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Pola Namysł

Pozostałe wiadomości